Fudbaleri Sevilje ostvarili su prvu pobedu u novoj sezone u Primeri trijumfom u Barseloni.

Izvor: AK

Nedelja, 31.08.2014.

00:47

Default images

Šampion Lige Evrope je sa 2:1 savladao domaći Espanjol i osvojio četvrti bod u prvenstvu.

Trijumf Andalužanima doneli su Karlos Baka i Visente Ibora, dok je Kristijan Stuani pola sata pre kraja vratio domaćina u igru.

Sevilja je povela u 34. minutu laganim pogotkom Bake nakon sjajne asistencije Kokea.

Sve do 57. minuta nije bilo gol šansi, a onda je prvu u novi gol gostiju pretvorio Ibora. Denis Suares je poslao sjajan centaršut iz slobodnog udarca, a njegov saigrač sa ivice peterca glavom loptu poslao u donji levi ugao.

Samo četiri minute kasnije Stuani je iskoristio centaršut Vktora Sančesa te loptu sa desetak metara glavom poslao pored leve stative.

Sevilja je ipak u nastavku potpuno neutralisala igru rivala, te u finišu imala dve dobre šanse da potvrdi trijumf, međutim, Nikolas Pareha je pogodio prečku.