Subota 30.08.2014.
15:19 >> 18:23h
Vestionline A

SP u Španiji: "Orlovi" preleteli piramide

Na startu Svetskog prvenstva u Španiji Srbija nije imala težak zadatak protiv Egipta. Izabranici Aleksandra Đorđevića pobedili su "faraone" sa 85:64 (21:13, 22:19, 25:12, 17:21) i napravili odličnu uvertiru pred meč drugog kola i susret u nedelju sa Francuskom.

Miroslav Raduljica, centar reprezentacije Srbije

U sastavu Srbije igrali su roviti Miloš Teodosić i Nenad Krstić, sa tim da je prvopomenuti pružio značajan doprinos sa 15 poena, od čega čak četiri trojke. Uz plejmejkera CSKA najzaslužniji za trijumfalan početak "orlova" bili su Miroslav Raduljica sa 13 poena, odnosno, Nikola Kalinić i Stefan Birčević sa po 11.

Doskorašnji igrač Milvokija gospodario je u prvom poluvremenu u oba reketa i ostavio Egipćane na pristojnom zaostatku, dok su bivši saigrači iz kragujevačkog Radničkog Kalinić i Birčević, uz raspoloženog Teodosića, dotukli rivala.

Selektor Đorđević je pružio priliku svim igračima, uigravao taktičke varijante, ali na momente nije bio zadovoljan igrom u odbrani svojih pulena. Elgamal sa 12 i Gendi sa košem manje pravili su na momente probleme našem timu.

Đorđević: Dobro je za početak, ali možemo još bolje

Srbija: Teodosić 15 (4 sk, 4 as, 6-4 za tri), Simonović 4, Jović 6, Bogdanović 3, Bjelica 7 (6 sk), Marković 2 (4 as), Kalinić 11, Birčević 11 (9 sk), Krstić 5, Raduljica 13 (6 sk), Katić 4, Štimac 4.

TOK UTAKMICE PROČITAJTE OVDE:

40. minut - Teodosić pogađa još jednu trojku, a Šuša mu uzvraća na drugoj strani. Kraj utakmice.
39. minut - Došlo je do opuštanja u igri našeg tima. Poslednji minuti pripali su Egiptu.
38. minut - Šuša je ukrao loptu i poentirao.
37. minut - Jović je krenuo na atraktivno zakucavanje, ali je sprečen faulom. Bio je polovičan sa penala.
36. minut - Period grešaka u realizaciji na obe strane.
35. minut - Kalinić ne pogađa zicer, a Elgamal je siguran u kontri.
34. minut - Katić je fauliran pre izbačaj lopte, a potom pogodio bacanja. Teodosić u narednom napadu ubacuje trojku.
33. minut - Serija brzih i lakih poena na obe strane. Najpre Kalinića, pa Šuše.
32. minut - Birčević se osmelio za pokušaj za tri poena i pogodio.
31. minut - Agresivni Egipćani žestoko fauliraju Birčevića, a u nastavku napada greši Kalinić. Solo akcija Elmekavija je urodila plodom.
30. minut - Katić je u igi i odmah pogađa. Potom je faulirao Elmekavija. Kraj treće četvrtine.
29. minut - Pitanje pobednika je odavno rešeno, ali "faraoni" ne odustaju od pravljenja prekršaja. Simonović polaže na drugi obruč.
28. minut - Marković i Simonović su takođe iskoristili pokušaje sa linije za slobodna bacanja. Birčević je siguran sa distance.
27. minut - Roviti Teodosić igra na poziciji dva i često se usuđuje na šuteve sa distance. Krstić maksimalan sa penala, posle faula Elmakavija. Uzvraća Gendi istom merom.
26. minut - Gendi koristi previše prostora i pogađa trojku.
25. minut - Štimac se poigrava sa Elgamalom i pogađa dvojku.
24. minut - Bjelica pogađa u kontri, potom dobar u odbrani.
23. minut - Lopta je odlično cirkulisala u napadu našeg tima, a Kalinić je trojkom iz ćoška doneo ubedljivih plus 19.
22. minut - Štimac je ugurao u koš čuvara i lako položio loptu.
21. minut - Kamal je izblokirao Jovića, a Teodosić nije pogodio za tri. Štimac je uhvatio loptu u napadu i asistira Teodosiću.
20. minut - Jović na maestralan način koristi dodavanje Kalinića. Tajm aut Egipta, a potom Ibrahim postiže dvojku iz teške pozicije. Kraj druge četvrtine.
19. minut - Odličnom fintom Birčević je izbacio čuvara i omogućio Raduljici da lako postigne koš, a potom Genedi postiže trojku.
18. minut - Birčević je odlično iskoristio slobodan prostor i pogodio za dva.
17. minut - Jović je ubacio trojku i vratio najveću prednost našem timu.
16. minut - Promašaju na obe strane.
15. minut - Kalinić je najpre izblokiran u pokušaju, ali s brzo ispravio atraktivnim zakucavanjem. Marković je potom pokušao alej up sa Raduljicom, ali gorostas nije uspeo da završi akciju.
14. minut - Birčević pogađa sa distance posle pozicionog napada, a potom Bogdanović faulom zaustavlja Elsabaga.
13. minut - Elmakavi uzvraća zakucavanjem, kaznivši uspavanost odbrane "orlova."
12. minut - Simonović je položio loptu u koš na asistenciju Bjelice, a potom ekspresno Krstić zakucava.
11. minut - Gendi je izvukao faul od Krstića, bio polovičan sa penala, a potom Teodosić pogađa za tri poena.
10. minut - Nova trojka Egipta. Loša igra Srbije u napadu u poslednja dva minuta. Bjelica vraća prednost na plus 8. Kraj prve četvrtine.
8. minut - Bjelica za plus 13. Odličan početak "orlova". Egipćani šutiraju trojke 2/8.
7. minut - Prva trojka za Srbiju. Precizan je bio Bogdanović. Srbija na plus 11.
6. minut - Iz četvrtog pokušaja Raduljica postiže poene. Dodatno bacanje za našeg centra. Već devet poena Raduljice.
5. minut - Elgamal postiže prvu trojku na meču. Raduljica postiže poene plus ima dodatno bacanje.
4. minut - Mnogo promašaja na obe strane na startu utakmice.
3. minut - Rami Ibrahim postigao prve poene za Egipat.
2. minut - Egipćani su čak četiri puta promašili šut za tri poena.
1. minut - Utakmica je počela. Prve poene za Srbiju postigao je Stefan Birčević. Raduljica povećava vođstvo Srbije.