Subota 09.08.2014.
19:17 >> 22:32h
Vestionline A

Milijaš zakucao Nišlije

Crveno-beli su odbranu titule počeli pobedom! Golovima Nenada Milijaša u 43. i drugom minutu sudijske nadokande prvog poluvremena, Crvena zvezda je pobedila niški Radnički 2:0 na Marakani i tako posle pet godina startovala sa tri boda na startu Jelen Super lige.

Nenad Milijaš i ove sezone kao kapiten predvodiće crveno-bele (Foto: Arhiva)

Mladi stručnjak na klupi Zvezde Nenad Lalatović startovao je pobedom pred 20.000 navijača. Iako je igrala bez devetorice novajlija crveno-beli su odigrali odličan meč. Odluka je pala u finišu prvog poluvremena kada su "bombe" kapitena Milijaša završile u mreži golmana Nišlija Filipovića.

Pogledajte šta su Delije poručile novajliji Milošu Bosančiću!

Pitanje je da li bi Zvezda stigla do rutinske pobede da je Batioha u drugom minutu iskoristio šansu, kada se našao sam ispred golmana Rajkovića, koji je uspeo da mu "ukrade" loptu. To je ujedno bila i najveća prilika za Nišlije. U preostalom toku utakmice, crveno-beli su diktirali tempo. Mogao je Lazović, Rakić i Jović još koji put da matiraju golmana Nišlija, ali i sa ovim rezultatom navijači Zvezde mogu da buu zadovoljni.

Trener Lalatović u nastavku susreta u igru je ubavio trojicu golobradih klinaca iz omladinskog pogona: Jovića, Ristića i Jovanovića. Mladi Luka Jović imao je dve šanse i pokazao da će je budućnost srpskog šampiona.

90+2. minut - Kraj utakmice. Pobeda Crvene zvezda.
89. minut - Velika prilika za Đorđa Rakića. Izašao je napadač Zvezde sam ispred golmana Filipovića, ali je čuvar mreže Nišlija odbranio njegov šut.
85. minut - Velika šansa za Zvezdu, ali Jović nije uspeo da savlada Filipovića.
84. minut - Bratislav Punoševac je imao šansu za gol. Skočio je ispred Rajkovića, ali je lopta otišla dalkeo iznad gola.
79. minut - Lazović je imao šansu, ali je Filipović vrhovima prstiju odbio loptu, koja nije stigla do Rakića i Jovića.
77. minut - Pejčić je pokušao iz daljine, ali je šutirao iznad gola.
74. minut - Ponovo Nenad Milijaš pokušava iz slobodnog udarca, ali pored gola.
73. minut - Golman crveno-belih Rajković je ponovo zaustavio napad Radničkog.
70. minut - Zvezda rutinskom igrom najverovatnije stiže do prvih bodova u sezoni. Nišlije kao da su predale.
68. minut - Samo što je ušao u igru, Luka Jović se našao u sjajnoj šansi, ali nije uspeo da savlada Filipovića. Lopta je zatresla spoljni deo mreže.
65. minut - Pečnik je pokušao iz daljine, ali iznad gola. Umesto Pečnika u igri je mladi Luka Jović.
59. minut - Slab pokušaj Dušana Kolarevića.
58. minut - Slobodan udarac za Radnički sa ivice šesnaesterca. Faul je napravio Petković.
52. minut - Šansa za Radnički, Pejčić šutira iznad gola.
50. minut - Inicijativa Zvezde i u nastavku utakmice.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+3. minut - Zavšeno je prvo poluvreme. Zvezda vodi 2:0 zahvaljujući golovima Nenada Milijaša

45+2. minut - GOOOOL - Opet Milijaš iz slobodnog udarca sa 25 metara. Grešlka Filipovića, koji je loše procenio loptu.

43. minut - GOOOOL - 1:0 za Zvezdu.  Kapiten Nenad Milijaš je šutirao sa 25 metara, a lopta je zakačila defanzivca Radniičkog Ljubinkovića i prevarila Filipovića.

40. minut - Najbolju šansu na utakmici propustio je Rakić. Ljubinković je spasio gol. Opet je Lazović dobro prodro po desnoj strani.
39. minut - Rakić je pokušao, ali šutirao je iznad gola. Sjajna asistencija Darka Lazovića.
36. minut - Vukan Savićević je odlično šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Filipović opet siguran.
34. minut - Pečnik je odlično šutirao, ali je dobro intervenisao Filipović.
33. minut - Smušena intervencija golmana Nišlija Filipovića i odbramebnih igrača Radničkog, ali Lazić nije to iskoristio. Ostaje bez golova.
30. minut - Nema uzbuđenja na Marakani.
26. minut - Na severnoj tribini je i doskorašnji ljubimac "Delija", golman Boban Bajković.
22. minut - Pao je Nejc Pečnik, ali ništa od penala. Mažić odmahuje rukom.
19. minut - Milijaš je hteo da uposli Rakića, ali je Filipović stigao pre napadača crveno-belih.
18. minut - Pao je ritam u poslednjih nekoliko minuta. Igra se na sredini terena.
14. minut - Dobar pokušaj Lazovića, ali je golman Nišlija Filipović bio oprezan i zaustavio loptu.
11. minut - Lazović je pao u šesnaestercu, ali ništa od jedanaesterca.
8. minut - Otvorena utakmica na startu. Nišlije nisu došle da se brane.
5. minut - Šansa za Zvezdu posle prodora Lazovića, ali je Kovačević bio kratak.
3. minut - Pečnik šutira, ali nema promene rezultata.
2. minut - Kakva šansa za Nišlije, ali je Rajković bio brži od Batiohe. Veliki kiks odbrane Zvezde.

1. minut - Utakmica je počela. Na Marakani se okupilo više od 20.000 gledalaca.  I Nišlije će imati podršku od 200-300 navijača.

SASTAVI TIMOVA

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Petković, Pavićević, Lazić (od 90. Jovanović), Mijailović, Kovačević, Milijaš, Lazović (od 82. Ristić), Savićević (od 73. Jović), Pečnik, Rakić.

RADNIČKI (N): Filipović, Lazarevski, Đorđević, Ljubinković, Pavlović, Ćulum, Kolarević, Jovanović, Batioha, Punoševac, Pejčić.