Vranjanac osvojio Sokolov put

Izvor: OkRadio.rs, 05.Maj.2015, 07:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vranje - Vranjski maratonac Kristijan Stošić ubedljivo je osvojio prvo mesto na Suvoj planini na području opštine Niš gde je je održano drugo izdanje brdske trke „Sokolov put“. Takmičenje je okupilo preko 220 učesnika iz devet zemalja.   Učesnici su se takmičili u kategoriji trkača i planinara, staza je bila duga 22 kilometra sa 2.200 metara uspona. Organizator trke bila je Srpska skajraning asocijacija. Stošić je vremenom od 2 časa i 35 minuta oborio rekord staze za čak 11 minuta. Kristijan je ispred drugog takmičara stigao sa čak 14 minuta prednosti.   Drugo mesto osvojio je Marjan Bonev dok...