Troicki dobar, Vavrinka bolji!

Izvor: RTS, 29.Maj.2016, 13:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski teniser Viktor Troicki završio je svoje učešće na ovogodišnjem Rolan Garosu, pošto je u četiri seta poražen od prošlogodišnjeg pobednika Stena Vavrinke - 3:1 (7:6, 6:7, 6:3, 6:2).

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u četvrtfinale >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Rolan Garosa, pošto je izgubio od branioca titule Stanislasa Vavrinke 7:6 (7:5), 6:7 (7:9), 6:3, 6:2.
Viktor je bio i više nego ravnopravan rival u prva dva seta, koja su rešena u taj-brejkovima. Ipak, nakon toga je Vavrinka dodao gas, dok je Troicki osim problema sa boljom igrom protivnika imao i problema sa povredom.
Meč je trajao skoro tri sata, a Vavrinka sada u međusobnom skoru vodi 5:1.
On će se za plasman u polufinale boriti protiv Španca Alberta Ramosa, koji je nadigrao Kanađanina Miloša Raonića 6:2, 6:4, 6:4.
Rolan Garos igra se za ukupni nagradni fond od 32 miliona evra.

Tok meča:
16.10 - Kraj meča, Vavrinka je sa 3:1 pobedio Troickog i plasirao se u četvrtfinale. U četvrtom setu bilo je 6:2 za Švajcarca.
15.45 - Vavrinka već na startu četvrtog seta oduzima servis Troickom, i za sada ga uspešno čuva - 3:1.
15.40 - Ponovo je Vavrinka u prednosti, pošto je osvojio treći set sa 6:3. Igra Troickog je bila znatno slabija u ovom delu igre, a tome je verovatno kumovala i povreda, zbog koje je srpski igrač tražio i medicinski tajm-aut.
15.20 - Prvi do brejka u trećem setu dolazi švajcarski teniser, koji vodi sa 3:1 i ima servis.
15.00 - Izjednačenje! Kao i prvi, i drugi set rešen je u taj-brejku, u kojem je ovoga puta uspešniji bio srpski teniser 7:6 /7:5/.

14.45 - Troicki uspeva da stabilizuje igru i dođe do 6:5. Vavrinka servira za novi taj-brejk.
14.28 - Vraća Vavrinka brejk, smanjuje na 4:3 i ima servis.
14.20 - Troicki mnogo bolji i agresivniji u drugom setu, u kojem ima brejk prednosti - 4:1.
14.05 - Na početku drugog seta, viđena su dva brejka - 1:1.
14.00 - Kraj prvog seta. Osvojio ga je Vavrinka 7:6, koji je bio bolji od Viktora u taj-brejku sa 7:5.

13.53 - Iako se suoćava sa ozbiljnim pretnjama, Troicki uspeva da se nekako spase i odvede set u taj-brejk, 6:6.
13.30 - Bez uzbuđenja nakon prvih šest odigranih gemova u prvom setu. Oba tenisera su prično sigurni na svoj servis, pa tako nema ni brejka - 3:3.
13.15 - Počeo je meč u Parizu, prvi servira Vavrinka...