»Željin« gol nade u gostima

Izvor: Nezavisne Novine, 31.Jul.2015, 00:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LIJEŽ - Fudbaleri Željezničara poraženi su u Liježu od Standarda rezultatom 2:1 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Belgijski klub je bio bolji rival tokom prvog dijela utakmice; imao je dosta prilika koje je krunisao sa dva pogotka. Najprije je Kosorić u 16. minutu pogodio vlastitu mrežu za 1:0 domaćih, da bi 12 minuta kasnije Nokert matirao Antolovića za 2:0.

Ekipa Milomira Odovića zaigrala je bolje u drugom dijelu utakmice, a agresivnija >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << igra dala je rezultat u 64. minutu kada je na 2:1 smanjio Ognjen Đelmić.

Fudbaleri Vojvodine na korak su od plasmana u plej-of za Ligu Evrope, a ubjedljive pobjede u večerašnjim prvim utakmicama 3. kola kvalifikacija zabilježili su još Bordo, Sautempton i Sent Etjen.

Novosađani su briljirali na gostovanju Sampdoriji u Torinu i favorizovanog italijanskog predstavnika potukli "do nogu" (4:0), tako da bi revanš u Novom Sadu, po svemu sudeći, trebalo da predstavlja formalnost.

Francuski Bordo bio je siguran kod kuće protiv kiparskog AEK-a iz Larnake (3:0), istim rezultatom Sent Etjen je slavio u gostima protiv rumunskog Targu Mureša (3:0), kao i Sautemptopn na domaćem terenu protiv holandskog Vitesea (3:0).

Drugi gol za predstavnika Engleske postigao je srpski napadač Dušan Tadić iz penala.

Utakmica između albanskog Kukešija i poljske Legije u Tirani prekinuta je zbog nereda domaćih navijača.

Do prekida je došlo početkom drugog poluvremena pri vođstvu gostiju sa 2:1, kada su pristalice albanskog kluba zasuli kamenjem protivničke igrače.

Rezultati: Kajrat (Kazahstan) - Aberdin (Škotska) 2:1 (2:0), Elfsborg (Švedska) - Od Grenland (Norveška) 2:1 (1:1), AIK Stokholm (Švedska) - Atromitos (Grčka) 1:3 (0:2), Altah (Austrija) - Gimaraeš (Portugal) 2:1 (1:0), Apolon (Kipar) - Gabala (Azerbejdžan) 1:1 (1:0), Krasnodar (Rusija) - Slovan Bratislava (Slovačka) 2:0 (1:0), Liberec (Češka) - Hapoel Šmona (Izrael) 2:1 (1:0), PAOK (Grčka) - Trnava (Slovačka) 1:0 (0:0), Šturm (Austrija) - Rubin (Rusija) 2:3 (1:2), AZ Alkmar (Holandija) - Bašekšehir (Turska) 2:0 (1:0), Tun (Švajcarska) - Vaduc (Lihtenštajn) 0:0, Žilina (Slovačka) - Vorskla (Ukrajina) 2:0 (1:0), Cirih (Švajcarska) - Dinamo Minsk (Bjelorusija) 0:1 (0:0), Targu Mureš (Rumunija) - Sent Etjen (Francuska) 0:3 (0:1), Brondbi (Danska) - Omonija (Kipar) 0:0, Debrecin (Mađarska) - Rozenborg (Norveška) 2:3 (1:0), Kukeši (Albanija) - Legija (Poljska) prekinuto pri rezultatu 1:2 zbog nereda navijača, Rabotnički (Makedonija) - Trabzon (Turska) 1:0 (1:0), Bordo (Francuska) - AEK Larnaka (Kipar) 3:0 (0:0), Šarlroa (Belgija) - Zorja (Ukrajina) 0:2 (0:0), Standard Lijež (Belgija) - Željezničar (BiH) 2:1 (2:0), Atletik Bilbao (Španija) - Inter Baku (Azerbejdžan) 2:0 (1:0), Vesthem (Engleska) - Astra (Rumunija) 2:2 (1:0), Belenenseš (Portugal) - Geteborg (Švedska) 2:1 (2:0), Hajduk Split (Hrvatska) - Stromsgodset (Norveška) 2:0 (0:0), Sampdorija (Italija) - Vojvodina (Srbija) 0:4 (0:1), Volfsberger (Austrija) - Borusija Dortmund (Njemačka) 0:1 (0:1), Sautempton (Engleska) - Vitese (Holandija) 3:0 (2:0).ij

Odigrano u sredu: Jablonec (Češka) - Kopenhagen (Danska) 0:1 (0:0).

Revanš utakmice na programu su za sedam dana.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.