Ostavka Pastora u Izvršnom odboru Saveta Mađara
10.Jul.2009, 17:25, Izvor: RTS
Balint Pastor podneo ostavku na funkciju predsednika Izvršnog odbora Nacionalnog saveta Mađara. Pastor ostaje član saveta i kao poslanik će se baviti donošenjem zakona koji se tiču zaštite prava i sloboda nacionalnih saveta.
Poslanik Saveza vojvođanskih Mađara Balint Pastor izjavio je Tanjugu da je podneo ostavku na funkciju predsednika Izvršnog odbora Nacionalnog saveta >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << mađarske nacionalne manjine.
Pastor je precizirao da je ostavku podneo jer nije mogao, zbog obaveza u parlamentu, da se u dovoljnoj meri posveti obavezama koje je imao u okviru tog saveta.
"Ostajem član saveta i ubuduće ću se kao poslanik baviti zaokruženjem pravnog poretka, odnosno donošenjem zakona koji se tiču zaštite prava i sloboda nacionalnih saveta", objasnio je Pastor.
Pastor se nada da će Parlament vrlo brzo doneti zakon o nacionalnim savetima nacionalnih manjina, posle čega će saveti imati velike obaveze i ovlašćenja.
"Savet treba da izabere novi izvršni organ koji će se punom parom posvetiti rešavanju tih pitanja", rekao je Pastor, koji je na čelu Izvršnog odbora Nacionalnog saveta mađarske nacionalne manjine bio od decembra 2002. godine.
Nastavak na RTS...
0
0
Pogledaj prvu stranicu sajta Vesti.rs za najnovije vesti
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva ovog sajta, već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite kako bi uklonili sporni sadržaj.
Vaši prijatelji prate vesti i preko Facebook-a.
Prikljuci se i ti !