Novi Pazar pobjedom protiv Rada izborio opstanak u Super ligi Srbije

Izvor: SandzakPress.net, 29.Apr.2016, 15:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novi Pazar će po svoj prilici i sljedeće sezone igrati u Superligi, a najzaslužniji za tu činjenicu je napadač domaćina Vojo Ubiparip koji je i u minimalnom trijumfu protiv Rada (1:0) nastavio sjajnu golgetersku seriju. Četvrtu utakmicu uzastopno se napadač tima sa Jošanice upisao u strijelce, stigao je do brojke od šest pogodaka, a današnji gol vrijedan tri velika boda postigao je u 13. minutu posle kornera i centaršuta Vladimira Radivojevića. Prethodno je Ubiparip sjajno tukao na pas >> Pročitaj celu vest na sajtu SandzakPress.net << Bruna Matosa, ali je golman gostiju Filipović solidno intervenisao. Rad je igrao uglavnom na kontre, pretio je najčešće preko Ljubinkovića i Kaluđerovića, ali je domaća odbrana bila sasvim solidna u tim trenucima. Novi Pazar je mogao u 55. minutu da duplira prednost, ali je Matos propustio lijepu priliku u situaciji jedan na jedan sa golmanom Građevinara. Ubiparip nije pogodio u 61, a Matos je i koji minut posle njega protraćio još jednu lijepu šansu na pas Radivojevića. Ovi promašaji nisu se na kraju osvetili Pazarcima, koji su junački izdržali pritisak gostiju u finišu i zabeležili minimalan i zaslužen trijumf. Zanimljivo, ovo je sedmi uzastopni duel dva tima u kojima je domaćin slavio sa 1:0, što samo govori da je domaći teren jako bitan za konačan ishod okršaja ova dva kluba, koji karakteriše veliko rivalstvo najvatrenijih navijača. Superliga, 33. kolo: Sreda: Crvena zvezda – Čukarički 1:2 (0:1)/Katai 71 – Pavlović 30, 54/ Četvrtak: Partizan – Borac 2:0 (1:0)/Golubović 45, Brašanac 72. penal/ Novi Pazar – Rad 1:0 (1:0)/Ubiparip 13/ Vojvodina – Voždovac 0:0 18.00: Javor – OFK Beograd18.00: Metalac – Jagodina18.00: Mladost – Spartak18.00: Radnički Niš – Radnik (Mozzart)

Nastavak na SandzakPress.net...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SandzakPress.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SandzakPress.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.