Kategorije
Vaš glas
U fokusu
Regioni
Izvori


Kako izgleda to?

Arhiva

Korisnicki servisi

Naši sajtovi

Prijatelji sajta


Izgradnja treće Sigurne kuće  

12.Maj.2010, 08:02, Izvor: RTS      Izgradnja treće Sigurne kuće

Zahvaljujući sredstvima prikupljenim u humanitarnoj akciji RTS-a, krajem meseca počeće izgradnja treće Sigurne kuće. Sigurna kuća pružiće utočište žrtvama nasilja u porodici, a lokacija njene izgradnje ostaje tajna.

Izgradnja treće Sigurne kuće u Beogradu počeće krajem meseca, zahvaljujući prikupljenim sredstvima u humanitarnoj akciji koju RTS vodi već nekoliko meseci.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << />
Opština Rakovica i Savetovalište protiv nasilja potpisali su Ugovor o početku radova. Novi prostor je neophodan jer je u dve postojeće Sigurne kuće, već smešteno 50 žena i dece.

Istovremeno, sa humanitarnom akcijom "Naša kuća" na svim programima Televizije, Radio Beograda i na Internet portalu, sprovodi se medijska kampanja za sprečavanje porodičnog nasilja.

Lokacija na kojoj će biti izgrađena treća Sigurna kuća u Beogradu je tajna, kako bi žene i deca, koji su godinama trpeli nasilje, bili zaštićeni od daljeg maltretiranja.

Opština Rakovica, obezbedila je parcelu i pobrinuće se da kuća bude izgrađena u najkraćem mogućem roku.

"Rakovica je kao i uvek do sada pomagala sigurnu žensku kuću i nama je veoma važno da se taj problem reši", izjavio je Bojan Milić, predsednik opštine Rakovica. Milić je dodao da i opština Rakovica ima taj problem, ali će kuća biti namenjena ne samo Rakovici, već celoj Srbiji.

Nova Sigurna kuća, pružiće utočište mnogim ženama i njihovim mališanima i omogućiti da im oporavak bude kvalitetniji i brži.

"Mi ćemo izgradnjom ove kuće moći da primimo mnogo veći broj dece i žena kojima je pomoć potrebna, a naravno zahvaljujući opštini Rakovica koja nam je izašla u susret, ne samo sada nego i u prošlom periodu i RTS-u koji je radio medijsku kampanju", rekla je Vesna Stanojević iz Skloništa za žrtve nasilja u porodici.

Osim humanitarne akcije i medijske kampanje za sprečavanje porodičnog nasilja, RTS se u nekoliko navrata odrekao svog dela prihoda i namenila ga izgradnji treće Sigurne kuće u Beogradu.

Ovih dana počinje uređenje zemljišta kako bi već krajem meseca otpočela izgradnja treće Sigurne kuće u Beogradu.

Kada bude završena, kako je prvobitno planirano krajem jula, što će zavisiti od prikupljenih para, Sigurna kuća biće predata na trajno korišćenje Skloništu za žrtve nasilja u porodici.

Nastavak na RTS...   
Losa vest 0 Dobra vest 0



Pogledaj prvu stranicu sajta Vesti.rs za najnovije vesti

Dodajte komentar

Anti-SPAM zaštita: koliki je zbir brojeva jedan i dva?
(uneti brojku slovima, na primer: PET)


Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva ovog sajta, već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite kako bi uklonili sporni sadržaj.
Vaši prijatelji prate vesti i preko Facebook-a.
Prikljuci se i ti !