Gudurić, najverovatnije, ide u Hrvatsku
12.Feb.2010, 18:32, Izvor: RTS
Ministar unutrašnjih poslova BiH Sadik Ahmetović rekao je da će Bojan Gudurić najverovatnije biti izručen Hrvatskoj, koja ga tereti za učešće u ubistvu novinara Iva Pukanića.
Bojan Gudurić, koga hrvatske vlasti terete za učešće u ubistvu suvlasnika nedeljnika "Nacional" Ive Pukanića i njegovog saradnika Nike Franjića, oktobra 2008. godine u Zagrebu, najverovatnije će >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << biti izručen Hrvatskoj, izjavio je u Zagrebu ministar unutrašnjih poslova BiH Sadik Ahmetović.
Prema njegovim rečima, svoje mišljenje o tome će dati Sud BiH, a odlučiti ministar pravde te zemlje.
Ahmetović je na marginama konferencije "Balkanska ruta - juče, danas, sutra" izjavio da je Gudurić nakon predaje policiji u Banjaluci, 1. februara, prihvatio skraćeni postupak za izručenje koje čeka u ekstradicionom pritvoru u Sarajevu.
Za Gudurićem, koji je i državljanin Srbije, poternice su raspisale i Srbija, zbog pravosnažne presude zbog razbojništava i drugih krivičnih dela, i Hrvatska zbog učešća u ubistvu Pukanića.
Gudurić je optužen da je u momentu ubistva Pukanića čekao sa pripremljenim snajperom iz koga bi pucao da je "zatajio" eksploziv koji je u dvorište "Nacionala" u mopedu uneo Željko Milovanović.
U slučaju da bude izručen u narednih desetak dana, postupak protiv njega mogao bi da se spoji sa postupcima protiv ostale petorice optuženih.
Gudurić je za otiske na nađenom snajperu rekao da ga je dirao zajedno sa ostalim učesnicima jedne zabave u Sloveniji, na kojoj je bio na dan ubistva, ističući da nije bio u vojsci i da ne zna kako se puca iz puške.
Nastavak na RTS...
| Pročitaj ovu vest iz drugih izvora
0
0
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva ovog sajta, već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite kako bi uklonili sporni sadržaj.