Đukić-Dejanović: Za promenu Ustava ne postoji većina  

13.Mar.2010, 10:41, Izvor: Radio Televizija Vojvodine Đukić-Dejanović: Za promenu Ustava ne postoji većina

BEOGRAD - Pitanja regionalizacije, poslaničkih mandata i broja poslanika su razlozi za promenu Ustava, ali se to neće desiti u bliskoj budućnosti, jer u parlamentu za to ne postoji dvotrećinska većina, izjavila je predsednica Skupštine Srbije Slavica Đukić-Dejanović.

Đukić-Dejanović je za Večernje novosti kazala da, prema njenom mišljenju, vlasnik mandata treba da bude poslanik... >> Pročitaj celu vest na originalnom sajtu << ... i da je regionalizacija potrebna, kako statistička tako i ekonomska.

"Regioni treba da imaju punu samostalnost i da sarađuju sa inostranim regionima. Smatram da je dovoljan broj poslanika, recimo, 150. Pominje se i rešenje dvodomnog parlamenta. Ali, o svemu tome treba da se izjasne građani na referendumu", rekla je ona.

Na pitanje hoće li "otpuštati" poslanike koji ne dolaze u parlament, Đukić-Dejanović je navela da na one koji su u stalnom radnom odnosu treba da se primenjuje Zakon o radu, koji kaže da svima koji se tri dana ne pojave na poslu sleduje otkaz.

"Novi poslovnik o radu, koji treba da donesemo za četiri meseca, treba da precizira obaveze poslanika na stalnom radu", rekla je ona.

Nastavak... |  Losa vest 3 Dobra vest 2 Pretraži sve o ovoj vesti po drugim izvorima Pogledaj najnovije vesti iz "Glavne vesti" kategorije
Podeli ovo sa prijateljima na Facebook-u! Klikni OVDE!
I drugi pišu o ovome:

NaDlanu.com: Za promenu Ustava ne postoji većina

Pogledaj ostale najnovije vesti

Teško do promene Ustava  

12.Mar.2010, 19:50, Izvor: Vecernje novosti Teško do promene Ustava

Slavica Đukić-Dejanović, predsednica Skupštine, o izmenama najvišeg pravnog akta, rezoluciji o Srebrenici, problemima u radu parlamenta: Dovoljno 150 poslanika, koji bi bili vlasnici mandata. Još nema rezolucije o Srebrenici. Nemamo većinu za ustavne promene

Nastavak... |  Losa vest 1 Dobra vest 0 Pretraži sve o ovoj vesti po drugim izvorima Pogledaj najnovije vesti iz "Glavne vesti" kategorije
Relevantne vesti U narednim danima izbor poverenika Tadić nepoželjan u Vukovaru Stanovi za izbegla i raseljena lica u Sevojnu Kolundžija: U narednim danima kandidat za poverenika Kandidat za poverenika za zaštitu ravnopravnosti Status kvo za sudove na Kosovu Nema napretka u razgovorima sa Euleksom


Pogledaj ostale najnovije vesti
Prokomentariši ili preporuči vest:




Vaši prijatelji prate vesti i preko Facebook-a.
Prikljuci se i ti !