Odbornici Skupštine Beograda odbacili predlog SRS-a za smenu Dragana Đilasa. Predsednik skupštine Aleksandar Antić smatra da je rasprava bila u funkciji predizborne kampanje za predstojeće lokalne izbore.
Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas će nastaviti da obavlja tu funkciju, pošto gradski parlament nije prihvatio zahtev SRS za njegovo razrešenje.
Protiv inicijative >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << radikala glasalo je 55 odbornika vladajuće većine, dok je su za taj predlog bila 42 odbornika opozicionih stranaka u Skupštini Beograda.
Predsednik gradske skupštine Aleksandar Antić je novinarima rekao da je rasprava o predlogu radikala za razrešenje gradonačelnika pokazala da je gradska vlast stabilna i sposobna da i dalje obavlja svoj posao.
Prema Antićevim rečima, rasprava je pokazala da je inicijativa SRS bila u funkciji predizborne kampanje za predstojeće lokalne izobre u opštinama Zemun i Voždovac.
Predsednik gradskog parlamenta je ocenio da razlozi koje su radikali naveli nisu dobro argumentovani i da nisu vezi sa radom gradonačelnika.
"Znatno bolje su argumetnovani stavovi ostalih učesnika u raspravi, koji su govorili o tome šta je vladajuća koalicija do sada uradila u glavnom gradu", rekao je Antić.
Radikali su tražili smenu Đilasa jer ga smatraju odgovornim za akciju naplate zaostalih dugovanja "Infostanu" i situaciju oko "Luke Beograd", ali i "divlju gradnju kuće Velikog brata".
Odbornici SRS-a su gradonačelnika optužili da se "stavio u službu krupnog kapitala", najpre vlasnika "Luke Beograd" - Milana Beka i Miroslava Miškovića.
BEOGRAD - Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas ostaće i dalje na toj funkciji jer je većina odbornika beogradskog parlamenta glasala protiv njegove smene.
Smenjivanje Đilasa tražili su odbornici Srpske radikalne stranke, a podržali su ih odbornici Demokratske stranke Srbije i Nove Srbije. Za smenu gradonačelnika glasala su 42 odbornika.
Protiv smene bilo je 55 odbornika...
Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas i dalje će obavljati tu funkciju, jer gradski parlament nije prihvatio zahtev SRS za njegovo razrešenje.
Nastavak na Cafe.ba...