(VIDEO) KLOP NE GUBI U DORTMUNDU: Remi Borusije i Liverpula u prvom meču 1/4 finala LE

Izvor: Kurir, 07.Apr.2016, 20:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

.

Klop je letos napustio klupu Borusije i preuzeo mesto trenera Liverpula, pa je najveća pažnja bila njemu posvećena, s obzirom na to da je ostavio veliki trag u Dortmundu

Liverpul je vodio golom Divoka Oridjija u 36 minutu, a konačan rezultat postavio je Mats Humels u 48

Branilac trofeja Sevilja pobedila je kao gost sunarodnika iz Španije Atletik Bilbao sa 2:1 Atletik je vodio golom Arica Adurica u 48 minutu, a preokret gostima doneli su Timoti Kolodžejčak >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << u 56 i Viktor Ibora u 83 Šahtjor je pred revanš stekao prednost nad Bragom, pobedom u gostima sa 2:1

Ukrajinski klub je vodio u Portugalu sa 2:1, golovima Jaroslava Rakickog u 45 i Fakunda Fereire u 75 minutu, a smanjio je Vilson Eduardo u 89 Viljareal je očekivano savladao Sparti iz Praga na svom stadionu sa 2:1 Dvostruki strelac bio je Sedrik Bakambu, u trećem i 63 minutu, dok je gol za češki klub postigao Jakub Brabec u nadoknadi poluvremena

Završene su prve četvrtfinalne utakmice Lige Evrope

90 minut - GOL! Braga smanjuje prednost Šahtjora 2:1, strelac je Eduardo

Wilson Eduardo Goal - Braga 1-2 Shakhtar 0704 by football-zone

83 minut - GOL! Preokret Sevilje protiv Bilbaa 2:1, strelac je Ibora

Athletic Club 1-2 Sevilla EUROPA LEAGUE 704 by EntertainmentLive

75 minut - GOL! Šahtjor dolazi do velikih 2:0 protiv Brage u gostima, strelac je Fereira

Facundo Ferreyra Goal HD - Braga 0-2 Shakhtar by EuropeanLive

63 minut - GOL! Viljareal ponovo vodi protiv Sparte 2:1, po drugi put na meču strelac je Bakambu

Bakambu Goal - Villarreal 2 - 1 Sparta Prague by sport-24hd

56 minut - GOL! Sevilja dolazi do izjednačenja, strelac je Kolodžejčak

Timothee Kolodziejczak Goal HD - Athletic by brilche

48 minut - GOL! Dortmund dolazi do izjednačenja, strelac je Humels! Bio je sjajan u skoku kapiten Milionera Veliko slavlje na Vestfalenu

Goal Mats Hummels - Borussia Dortmund 1-1 by 109253pr

48 minut - GOL! Bilbao vodi protiv Sevilje 1:0, Aduric je strelac! Muniain je sjajno centrirao, a Aduriz na drugoj stativi zahvatio loptu glavom i sproveo je u mrežu

Brabec GOAL (1:1) Vilarreal vs Sparta Prague by hdlivegoals

45 minut - GOL! Šahtjor vodi portiv Brage 1:0, strelac je Jaroslav Rakitski

Rakitsky GOAL (0:1) Braga vs Shakhtar by hdlivegoals

36 minut - GOL! Liverpul vodi protiv Dortmunda, strelac je Origi! Milner je sjajno prebacio loptu glavom do Origija koji je sjajno prevario Piščeka i savladao iskusnog Vajdenfelera

Divock Origi Borussia Dortmund 0 - 1 Liverpool by adnan-kamberi

33 minut - Sjajana prilika za Mihtarijana Šutirao je sa 20 metara ali pored stative

21 minut - Prva šansa za Liverpul! Henderson je sjajno centrirao iz slobodnog udarca, Lovren sa našao na pravom mestu, uputio udarac glavom, ali pravo u Vajdenfelera

17 minut - Strašnu šansu propustio je Dortmund Šmelcer je sjajno ubacio loptu u srce šesnaesterca, na nju je naleteo Mihtarija, uputio udarac, ali Sako je u poslednjem mometnu podmetnuo nogu i sprečio Milionere da dođu do prednosti

3 minut - GOL! Viljareal vodi protiv Sparte 1:0, strelac je Sedrik Bakambu Bakambu je iskoristio veliku grešku golmana gostiju, koji je pokušao da ispuca loptu, napadač Viljareala je izvršio pritisak, postavio nogu na pravo mesto i lopta se odbila u mrežu

Cedric Bakambu Goal - Villarreal 1 - 0 by direct-goal