Sevilja u finalu Lige Evropa pobedom nad Šahtjorom

Izvor: Beta, 05.Maj.2016, 23:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dvostruki uzastopni osvajač Lige Evropa Sevilja plasirala se večeras u finale tog fudbalskog takmičenja, pošto je na svom terenu u revanš utakmici polufinala pobedila Šahtjor iz Donjecka sa 3:1.Na stadionu Sančes Pishuan dvostruki strelac bio je Kevin Gameiro, koji je postigao golove u devetom i 47. minutu, a gol za španski tim postigao je i Marijano Fereira u 59. minutu. Jedini pogodak za ukrajinski tim postigao je Eduardo u 44. minutu.U prvoj utakmici u Lavovu bilo je 2:2.Sevilja je povela posle prvog ozbiljnijeg napada, u devetom minutu posle greške defanzivca Šahtjora Maksima Mališeva koji nije dobro kontrolisao loptu, do ...
Pogledaj vesti o: Rat u Ukrajini