Vanja Stanković prvak sveta u tekvondou!

Izvor: B92, 26.Jun.2017, 13:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vanja Stanković osvojila je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u tekvondou u kategoriji do 49 kg.

Ona je u finalu savladala Tajlanđanku Vong Patanakit rezultatom 10:5. Stankovićeva je u polufinalu bila bolja od Hrvatice Krstine Tomić.

Naše najveće nade Tijana Bogdanović i Milica Mandić, takmičenje u južnokorejskom gradu Mujuu počinju u sredu.

Srbija na Svetskom prvenstvu ima ukupno 13 predstavnika, a osim Stankovićeve, Bogdanovićeve >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i Mandićeve nastupiće još: Aleksandra Radmilović (do 57 kg), Nađa Savković (do 62 kg), Ana Bajić (preko 73 kg), Miloš Gladović (do 58 kg), Nikola Vučković (do 63 kg), Ivan Purešević (do 68 kg), Damir Fejzić (do 74 kg), Ivan Karajlović (do 80 kg), Draško Jovanov (do 87 kg) i Marko Đuričić (preko 87 kg).