Izvor: Mondo, 25.Mar.2017, 23:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Holanđani "vise" i za Mundijal!

"Lale" bi posle Evropskog prvenstva mogle da propuste i Svetsko.

Fudbalska reprezentacija Holandije 2014. bila je treća na svetu, međutim, potom je usledio "kanal"!

"Lale" nisu uspele da izbore plasman na Evropsko prvenstov u Francuskoj prošlog leta, a kako stvari stoje, teško da će se naći na Mundijalu u Rusiji naredne godine.

U petom kolu kvalifikacija Holanđani su doživeli poraz u Bugarskoj (0:2) i trenutno >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << se nalaze na četvrtom mestu Grupe A sa šest bodova manje od vodeće Francuske, tri od drugoplasirane Švedske, a dva od Bugarske.

Po lošem će ekipa Denija Blinda pamtiti napadača poljskog Pogona, Spasa Deleva, dvostrukog strelca za Bugare (5. i 20. minut).

U derbiju večeri, za vodeću poziciju Grupe H, Belgija je teškom mukom izbegla poraz od Grčke na domaćem terenu - 1:1. Gosti su vodili od 46. minuta pogotkom Mitroglua, ali je Lukaku u 89. uspeo da posle bronjih napada pronađe put lopti do mreže i sačuva svoju reprezentaciju na prvom mestu.

Belgijanci su od 65. minuta imali igrača više zbog isključenja Tačcidisa, međutim, Kapino je odlično branio na golu Grčke, sve do trenutka kada se Lukaku sjajno snašao i šutirao iz okreta.

U nadoknadi utakmice isključen je i Cavelas, tako da su gosti utakmicu završili sa dva igrača manje, ali tada već nije bilo dovoljno vrmena da Belgija načini preokret.

Portugal je kao domaćin bio ubedljiv portiv Mađarske - 3:0, pogocima Silve i Ronalda (dva), kao Francuska protiv Luksemburga u gostima - 3:1. "Trikolori" su, ipak, dozvolili domaćinu da izjednači posle gola Žirua u 28. minutu, kada je Joakim realizovao penal u 34, ali je Grizman u 37. vratio prednost gostima, a Žiru svojim drugim golom, u 77, "overio" pobedu gostiju.