Ajana potvrdila dominaciju na 10.000m

Izvor: B92, 05.Avg.2017, 23:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Atletičarka iz Etiopije Almaz Ajana osvojila je zlatnu medalju u trci na 10.000 metara na Svetskom prvenstvu u Londonu.

Oimpijska šampionka iz Rio de Žaneira i svetska rekorderka na 10.000 metara, kroz cilj je prošla posle 30 minuta i 16,32 sekunde.

Svetski mediji su njen dolazak u London opisivali kao misteriju, jer niko nije mogao da pretpostavi šta može od nje da se očekuje pošto u 2017. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << godini nije imala niti jedno zvanično vreme na 10.000, a mučile su je i povrede.

Ona je za 46,37 sekundi bila brža od zemljakinje Tureneš Dibabe, koja je osvojila srebrnu medalju. Bronza je otišla u ruke Agnes Tirop iz Kenije sa 31:03,50.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo