Zemljotres jačine 7,3 pogodio Aleutska ostrva kod Aljaske
19.Dec.2007, 12:00, Izvor: Blic
Zemljotres jačine 7,3 stepeni pogodio je danas Aleutska ostrva u severnom Pacifiku, jugozapadno od Aljaske, saopštila je japanska meteorološka služba, a izdato je upozorenje o opasnosti od cunamija na Havajima.
Još uvek nema podataka o eventualnim žrtvama ili materijalnoj šteti na Aleutskim ostrvima koja čine više od 300 ostrva, javio je Rojters. Do potresa, čiji je epicentar bio oko 40 kilometara ispod morskog dna, je došlo u 9,30 sati, saopštila je japanska meteorološka služba.
Centar Pacifika za upozorenje od cunamija izdao je upozorenje da postoji mogućnost nastanka plimskog talasa cunamija koji bi ugrozio državu Havaji.
Nastavak na Blic...
0
0
Pogledaj prvu stranicu sajta Vesti.rs za najnovije vesti
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva ovog sajta, već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite kako bi uklonili sporni sadržaj.
Vaši prijatelji prate vesti i preko Facebook-a.
Prikljuci se i ti !