Hapšeni radnici švajcarskih firmi

11.Mar.2010, 20:50, Izvor: B92

Ženeva -- U Libiji je uhapšeno oko 50 stranaca u proteklih godinu i po dana, koji rade za švajcarske firme u Tripoliju.

Od hapšenja sina Moamera Gadafija u Ženevi u julu 2008. godine, libijske vlasti sprovode represivnu politiku prema švajcarskim firmama, javila je švajcarska državna televizija TSR.

Pozivajući se na izvor organizacije za zaštitu ljudskih prava... >> Pročitaj celu vest na originalnom sajtu << ... "Hjumen rajts voč", švajarska televizija navodi da su u Libiji hapšeni državljani Evrope, Filipina i Indonezije kojima je zajedničko da rade za švajcarska preduzeća

”Mnogi od njih, koji žive godinama u Libiji, pozvani su na saslušanje ili uhapšeni, oduzet im je pasoš, ali su posle nekoliko meseci svi pušteni", javila je TSR i ocenila da je teško dobiti sve informacije iz Libije o tim slučajevima.

Istovremeno ambasador Libije pri Ujedinjenim nacijama u Ženevi Ibrahim Aldredi zatražio je danas od Švajcarske da ukine zabranu davanja šengenskih viza pojedinim libijskim državljanima, a na toj ”crnoj listi" se pored Gadafijevog klana, nalazi oko 150 Libijaca.

Odnosi Libije i Švajcarske znatno su pogoršani hapšenjem sina libijskog lidera Moamera Gadafija u Ženevi u julu 2008. godine zbog fizičkog zlostavljanja posluge.

Libija je uzvratila držanjem dvojice Švajcaraca talaca, od kojih se jedan nalazi u zatvoru u Tripoliju na izdržavanju četiri meseca kazne.

Krajem februara Gadafi je pozvao mulismane na džihad protiv Švajcarske zbog zabrane izgradnje novih minareta, a Libija je najavila bojkot svih švajcarskih proizvoda.

Nastavak... Losa vest 0 Dobra vest 2
   ili           Podeli sa svojim prijateljima
Pretraži sve o ovoj vesti po drugim izvorima Pogledaj najnovije vesti iz "Svet" kategorije

Pogledaj ostale najnovije vesti
Relevantne vesti Srpske firme grade u Libiji Bolji dani za “Neimarstvo” Bolji dani za GP “Neimarstvo” Preduzećima iz BiH nova šansa u Libiji


Prokomentariši ili preporuči vest:




Vaši prijatelji prate vesti i preko Facebook-a.
Prikljuci se i ti !