Viola - Inter: Preokret, tri crvena i tri gola

Izvor: Mondo, 15.Feb.2016, 00:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Viola - Inter: Preokret, tri "crvena" i tri gola

Fiorentina - Inter 2:1 nakon preokreta u poslednjem meču 25. kola Serije A.

Fiorentina je pobedila Inter 2:1 u poslednjem meču 25. kola Serije A. Pobeda, kojom je tim iz Firence došao do treće pozicije. Ispred njih su samo Juventus i Napoli.

U prilično zanimljivoj utakmici Fiorentina je više želela pobedu i do nje je došla nakon preokreta.

Inter je prvi poveo.

Brozović je gol dao u sjajnom momentu pošto je Fiorentina imala par dobrih >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << prilika na početku meča, ali je Samir Handanović na golu intera bio izvanredan.

Odmah u prvim minutima zapretio je Kalinić, koji je loptu poslao pod prečku, ali je intervenisao Handanović. Potom je dobro šutirao i Iličić, ali ponovo Handanović sa puno samopouzdanja skida loptu.

Slovenac je u trećem pokušaju uspeo da savlada sunarodnika na golu Intera, ali je Teles izbio loptu sa gol linije.

I onda je stigla kazna. Palasio je uspeo loptu provući pored dvojice fudbalera domaćih, koju je pod prečku zakucao bivši fudbaler zagrebačkog Dinama Marcelo Brozović.

Izvor: youtube

U drugom poluvremenu do izjednačujućeg gola Borhe Valera nije viđena neka zanimljiva utakmica.

Inter je težio da "umrtvi" igru, a fudbaleri Fiorentine kao da su i dalje mislili o propuštenim šansama iz prvog dela. I onda nakon sat vremena igre odličan centaršut Iličića, Valero je zahvatio loptu glavom i ovaj put Handanović je savladan. Četvrti gol Španca ove sezone.

Inter je ostao sa deset igrača u poslednjih 10 minuta. Teles je dobio drugi žuti karton, što je domaćin iskoristio za potpuni preokret . U sudijskoj nadoknadi gol je grudima postigao Babakar, koji je u igru ušao umesto Iličića.

Prethodno je Zarate šutirao, a odbijenu loptu u gol je poslao Babakar.

U finišu meča još dva crvena kartona.

Mauro Zarate je u poslednjim trenucima meča dobio crveni karton tako da je i domaćin utakmicu završio s igračem manje, a na drugoj strani nakon poslednjeg sudijskog zvižduka crveni karton i za Interovog Kondogbiju.

Stevan Jovetić, Adem Ljajić ovaj meč odgledali su sa klupe u ekipi Intera. Na drugoj strani iz iste perspektive meč je pratio Nenad Tomović.

#FiorentinaInter vince la @acffiorentina grazie al gol al 91'di @babito10pic.twitter.com/nbe10CTV2L