Viljareal vezao sedmu pobedu u svim takmičenjima, Atletiko ubedljiv sa 4:1

Izvor: Blic, 21.Dec.2014, 23:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Viljareala nastavili su sjajnu seriju pošto su u 16. kolu Primere rutinski savladali La Korunju sa 3:0. Malaga je posle preokreta savladala Elče sa 2:1 i ostavila ga na začelju tabele. Atletiko Madrid je posle prvog poluvremena gubio od Bilbaa na gostovanju, ali je u nastavku uz tri gola Grizmana došao do ubedljive pobede od 4:1.

Viljarealu je ovo sedma pobeda u nizu u svim takmičenjima, a poslednji poraz "žuta podmornica" je pretrpela šestog novembra od Ciriha >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << 3:2. La Korunja nije imala šanse da nešto više uradi na ovom teškom gostovanju, a već u desetom minutu imala je minus od jednog gola.

Do Santos se sam izborio za poziciju i pogodio, a Vijeto je na asistenciju Ruiza u 68. minutu udvostručio prednost Viljareala. Zaključni udarac je zadao takođe Vijeto koji je u 73. minutu postigao svoj drugi gol i stavio tačku na nova tri boda domaće ekipe.

Do kraja utamice, La Korunja nije imala priliku ni da smanji prednost, jer je u 80. minutu isključen PIna, pa gost sa deset igrača ništa nije mogao.

Poslednji tim Primere, ekipa Elčea tražila je svoju šansu protiv sedmoplasirane Malage, kako bi "mirnije" završila jesenji deo sezone. Domaćin je bio malo konkretniji na početku meča, dok se ostatak prvog dela svodio na polu šanse sa obe strane.

Prva prava prilika za Elče bila je u finišu prvog poluvremena kada je Albakar izveo centaršut sa 30 metara od gola Kamenog sa leve strane, a kao najbolji u skoku snašao se David Lomban koji je glavom matirao kamerunskog čuvara mreže.

Na startu drugog dela, u 49. minutu usledila je kontra Malage gde je Kastiljeho centaršutom na prvu stativu našao Kamača koji je poluvolejem izjednačio rezultat. U 77.minutu došlo je do potpunog preokreta, kada je Luis Alberto (igrač Liverpula na pozajmici) postigao lep gol, poslavši loptu sa 16 metara kroz noge golmanu Elčea Titonu.

Nakon ove pobede Malaga na zimsku pauzu odlazi sa sedmog mesta, 10 više od osmoplasirane Selte, a isti broj bodova uz meč više od Sevilje.

Elče ostaje poslednji sa samo 10 bodova iz 16 mečeva.