Vesprem i bez Ilića prejak za Vošu

Izvor: B92, 18.Dec.2014, 21:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rukometaši Vojvodine poraženi su od Vesprema 31:26, u 13. kolu regionalne SEHA lige.

Novosađani su bili nemoćni protiv najjačeg tima u regionu koji je već na poluvremenu imao sedam golova prednosti i lako stigao do 12. uzastopne pobede.

Vošu je u Mađarskoj predvodio Uroš Elezović sa šest golova, pet je postigao Boban Živković, a četiri je dao Miloš Orbović. Srpski šampion je ostao na pretposlednjem mestu u SEHA sa samo jednom pobedom i šest bodova. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Vesprem je nastavio da rivalima u proseku daje najmanje 30 golova, Vojvodinu je slomio bez našeg reprezentativca Momira Ilića, a najefikasniji je bio Andreas Nilson sa sedam golova.

Najbolje su ga pratili Pasarin Ruesga i Mate Lekai sa po pet, dok je golman Mirko Alilović imao 12 odbrana.

"Igrali smo maksimalno dobro koliko smo mogli protiv najboljeg tima SEHA lige, ali nije bili dovoljno", rekao je posle meča Miralem Bećirović, strelac dva gola za Vošu.

Drugi srpski predstavnik u regionalnom takmičenju kragujevački Radnički pobedio je u utorak ekipu Metalurga 29:24, a istakao se Nemanja Grbović sa devet golova bez promašaja, dok je sedam dao Dejan Pralica.

Ovo je druga pobeda Kragujevčana u SEHA ligi pa su godinu završili poziciju ispred Vojvodine sa bodom prednosti.