Uživo: Lazović promašio penal, Delije na tribinama, Novi Pazar - Zvezda 0:1

Izvor: Blic, 17.Apr.2014, 18:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uživo: Lazović promašio penal, "Delije" na tribinama, Novi Pazar - Zvezda 0:1

Zvezdini navijači prvi put su stigli na gostovanje u Novi Pazar, utakmica između tamošnjeg Superligaša i trenutnog lidera prvenstva Srbije proglašena je za meč visokog rizika i počela je u 16 časova, a sva zbivanja na stadionu i izvan njega možete pratiti uživo uz Blicsport.rs. Crveno-beli su poveli u 17. minutu fantastičnim golom Milijaša iz slobodnjaka - 0:1.

Jedan niz biće prekinut na ovoj utakmici - Pazarci nemaju poraz na svom terenu ove sezone, dok su crveno-beli >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u seriji od 13 uzastopnih pobeda.

Dok se na terenu ništa posebno nije događalo u uvodnim trenucima, sva pažnja bila je usmerena na prazan deo tribina, koji su gostujuću navijači počeli da popunjavaju od sedmog minuta.

U Novi Pazar je stiglo šest autobusa navijača crveno-belih, a čim su počeli da ulaze došlo je do manjeg incidenta, pošto se jedan od njih popeo na zaštitnu ogradu sa koje je pao, pa je morala da interveniše Hitna pomoć.

Trener domaćih Njeguš morao je već u 14. minutu da napravi prvu izmenu pošto se povredio Stevanović, pa je njegovo mesto na terenu zauzeo Arifović.

Tri minuta kasnije, Zvezda je povela i to kakvih golom Nenada Milijaša. Sa nešto više od 30 metara kapiten gostiju je fantastično izveo slobodnjak, prebacio živi zid i neodbranjivo poslao loptu u gornji desni ugao za 0:1.

Vodeći pogotak pokrenuo je crveno-bele, pa je Lazović sjajno proigrao Mrđu na desnoj strani, ali je golman Šimić zaustavio dobar pokušaj najboljeg strelca Superlige. I posle te šanse su uglavnom gosti diktirali ritam, dok je Bajković bio prilično besposlen.

Oslobodili su se Pazarci pritiska u finišu prvog poluvremena i u nekoliko navrata pokušali da priprete centaršutevima, ali su Kelhar i Pavićević uvek bili na mestu da intervenišu.

U 43. minutu imala je Zvezda kontru dva na tri, ali se Petković spetljao u nameri da pronađe Mrđu, pa je propala prilika da se ugrozi gol domaćina, koji su mogli da izjednače pred sam odlazak na odmor. Odbrana gostiju zakazala je posle kornera sa desne strane, Kecap je ostao sam na šest, sedam metara ali je udarcem iz prve poslao loptu pored stative.

Pazarci su zapretili iz još dve polu-šanse, ali je mreža Bajkovića mirovala u prvom poluvremenu.

Kako je bilo pre meča?

Iz severnijih krajeva Srbije ka Novom Pazaru bio je tokom dana bez većih gužvi, a prve policijske provere sačekuju putnike i navijače ispred Raške.

Na oko 20-ak kilometara od mesta održavanja susreta, policija je sve Zvezdine navijače, koji su mahom krenuli kolima, odvajala na poljanu gde su parkirali automobile i odakle će, po svojoj prilici, organizovano, uz policijsku pratnju, krenuti na stadion.

Do 14 časova i 30 minuta, stotinak "delija" bilo je izdvojeno na pomenutom mestu, a desetak minuta pred početak meča, oni još uvek nisu bili dopraćeni do stadiona. Sam sportski objekat uopšte nije pun, jer uoči prvog sudijskog zvižduka tek oko polovina kapaciteta je popunjeno.

Novi Pazar - Crvena zvezda 0:1 (0:1) - u toku

Stadion: Kraj Jošanice. Gledalaca: 6.000. Sudija: Boško Jovanetić (Užice).

Strelac: Milijaš u 17. minutu za Crvenu zvezdu.

Novi Pazar: Šimić, Stevanović (od 14. Arifović), Otašević, Vuković, Đorđević, Mutavdžić, Pavlović, Obrovac, Kecap, Rusmir (od 46. Selimović), Arsenijević.

Crvena zvezda: Bajković, Petković, Pavićević, Kelhar, Mijailović, Kovačević, Milijaš, Lazović, Ninković, Pečnik, Mrđa.