UŽIVO: Prekidajte utakmicu, Roma - Bajern 0:5!

Izvor: Mondo, 21.Okt.2014, 21:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ovo postaje neprijatno...

Roma - Bajern!

Izgledalo je da ovog utorka bolje od toga ne može, ali...

Pored MONDA, utakmicu možete pratiti na televiziji "Arena sport 4", kao i na portalu "Klik sport", Telekoma Srbija.

Rezultat je 0:4, u toku je prvo poluvreme!

Prvi gol za Romu je postigao Arjen Roben u 8. minutu. Sve je sam uradio na desnoj strani, stao, zalomio igrača i, iz izuzetno "oštrog" ugla, pogodio levom dalji ugao >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << gola Morgana De Santisa.

Minijatura majstora!

— Bleacher Report UK (@br_uk) October 21, 2014

Svega 15 minuta kasnije, Mario Gece i Tomas Miler promešali su inače stabilnu odbranu Rome kao na malom fudbalu. Gece je povukao iskosa sa leve strane ka sredini, dodao do Milera koji je odigrao ulogu "sidraša", ali je samo petom vratio loptu u prostor, posle čega je Gece rutinski po zemlji savladao De Santisa.

I opet je De Santis, možda, mogao bolje...

— Bundesliga Latest (@BL_Latest) October 21, 2014

This Roma team were excellent at City a few weeks ago. A real indication of where City are at in European terms

— Paul Macdonald (@PaulMacdGoal) October 21, 2014

Manje od 100 sekundi kasnije, 0:3! Bajern je brzo uzeo loptu domaćinu, Huan Bernjat idealno centrirao sa leve strane, a Robert Levandovski se "poklonio" za treći gol mašine iz Bavarske.

Romi preti KATASTROFA!

Bayern Munich are completely destroying Roma. Robert Lewandowski makes it 3-0 for the visitors: https://t.co/L6bJUnlmI8

Roben je za pola sata igre uništio Ešlija Kola! Ovog puta nije ga predriblao, već mu prošao iza leđa i pas u prostor završio rutinskim udarcem u mrežu De Santisa, 0:4, 31. minut.

Spasite Romu!

— FcBayernLife (@FcBayernLife) October 21, 2014

Chelsea 3-0 Maribor. Roma 0-4 Bayern Munich. pic.twitter.com/LBMq14XGMT

NAJAVA UTAKMICE:

Ranije u utorak, u Grupi E, Mančester siti ispustio je vođstvo od 2:0 u Moskvi, posle čega je CSKA stigao do 2:2, pa stvari sada stoje ovako: Bajern ima 6, Roma 4, Siti 2, a CSKA bod. Već 5. novembra klubovi će zameniti domaćinstva.

Ovo je treći susret Rome i Bajerna u Evropi, prvi posle sezone 2010/11. Tada je Bajern dobio utakmicu u Bavarskoj, ali poražen u Laciju, uprkos vođstvu od 2:0. Golovima Frančeska Totija i Danijelea De Rosija, Roma je stigla do pobede od 3:2.

Bajern ima tri uzastopne pobede nad italijanskim klubovima.

Sujetni vlasnik poseta lopte, Pep Gvardiola je magu defanzive i tranzicije Rudiju Garsiji, suprotstavio čudnu postavu, koju će teško biti rasporediti na terenu, bez da se to "snimi" u prvih 15, 20 minuta.

Jedno je sigurno - Bajern ove večeri neće imati rekordnih 919 pasova, koliko su zabeležili na gostovanju u Moskvi u prošlom kolu, što je apsolutni rekord Lige šampiona. Sve ostalo je otvoreno...

ROMA: De Santis - Janga-Mbvija, Torosidis, Manolas, Kol - De Rosi, Najngolan, Pjanić, Iturbe - Toti, Žervinjo.

BAJERN MINHEN: Nojer - Lam, Benatija, Boateng, Bernjat - Alonso, Alaba - Gece, Roben, Miler - Levandovski.

TOK UTAKMICE:

1 - Sjajna atmosfera na "Olimpiku". Navijača Rome ima 65, a Bajerna pet hiljada. I jedni i drugi imali su koreografije na početku utakmice.

2 - Povreda Milera i krv na kolenu. Ipak, napadač Bajerna će nastaviti utakmicu.

5 - Roma je naizgled bolje počela, ali Bajern sada opasno prilazi golu.

8 - GOL, ROBEN! MAJSTORSKI GOL! On je dobio loptu na desnom krilu, otprilike na liniji kaznenog prostora, pogledao čuvara, stao, namestio loptu na levu nogu i, iz naizgled nemoguće pozicije, pogodio "malu mrežu" iza De Santisa, koji se bacio, ali nije imao šansu!

Sjajan pogodak Gvardiolinog driblera.

Bayern Munich: Have now scored the opening goal in 10 of their 11 matches in the league & Champions League combined this season #RomaBayern

— WhoScored.com (@WhoScored) October 21, 2014

10 - ROMA, UMALO DO IZJEDNAČENJA! U prvoj akciji, posle polaska sa centra, Žervinjo je ušao u stopostotnu šansu, dobio je loptu u prostor iza štopera Bajerna, šutirao, ali je Nojer fantastično odbranio. Huk na tribinama, malo je nedostajalo da bude 1:1.

14 - GLEDAMO SJAJAN MEČ! De Santis se donekle iskupio intervencijom kojom je ukrotio opasan udarac Milera sa ivicne kaznenog prostora.

Igra se otvoreno, šanse ređaju na obe strane.

Magnificent stuff from #Bayern. They've now scored 23 goals since they last conceded.... Good luck #Roma! #UCL

— Kris Voakes (@krisvoakes) October 21, 2014

25 - GOL! OPET BAJERN! Već je 0:2. Ovog puta strelac je Gece, asistent Miler.

27 - GOTOVO! VEĆ JE 0:3! Manje od dva minuta od drugog gola, Bajern daje treći... Centaršut Bernjata i gol glavom Levandovskog.

Mario Götze: Has now scored 6 goals in his last 5 appearances for Bayern Munich #RomaBayern

31 - AUUUUUUUU... 0:4! Ponovo Roben!