UŽIVO: Novi Pazar - Crvena zvezda 0:1 (46. minut). Milijaš pogodio sa 30 metara

Izvor: Vesti-online.com, 17.Apr.2014, 18:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Golom kapitena Nenada Milijaša, u 17. minutu, Crvena zvezda vodi 1:0 u Novom Pazaru. Domaćin je bojažljivo ušao u utakmicu što su gosti iskoristili i stekli minimalnu prednost. Lakše povređen navijač crveno-belih kada je pokušao da okači zastavu na ogradu. Na tribinama fer atmosfera, osim međusobnih prepucavanja i uvreda Torcide i Delija. Jake policijske snage obezbeđuju ovu utakmicu.

Nenad Milijaš postigao je sjajan gol u Novom Pazaru (Foto: Arhiva)

45+2. minut – Novi Pazar napada. Đorđević šutira sa 30 metara, ali bez opasnosti po gol Bajkovića. Kraj prvog poluvremena.

44. minut – Navijači Novog Pazara skandiraju: Ovo je Turska! Šansa za Admira Kecapa, ali ništa od izjednačenja.

42. minut – Na tribinama nema incidenata.

40. minut – Pečnik je otklonio opasnost ispred gola Zvezde. Novi Pazar sve ofanzivniji.

36. minut – Novi Pazar napada, najagilniji je Pavlović, ali nema izgledne šanse za domaćina.

32. minut - Centaršut Milijaša, ali lopta ne dolazi do Ninkovića.

30. minut – Prvi žuti karton na utakmici dobija bek Zvezde Nikola Mijailović zbog oštrog starta nad Pavlovićem. Sudija nije oprostio ovaj start iskusnog defanzivcu koji će u nastavku susreta morati da bude oprezniji kako ne bi dobio drugui javnu opomenu.

28. minut – Rusmir centrira u šesnaesterac Zvezde, ali se Otašević ne snalazi. Ostaje 0:1.

25. minut – Zvezda imala kontrolu na terenu, Novi Pazar bojažljivo pokušava da dođe do gola gostiju.

19. minut – Mrđa ima šansu, ali Šimić dobro interveniše.

17. minutGOOOOL – Nenad Milijaš iz slobodnog udarca dovodi Zvezdu u vođstvo. Sjajan udarac sa 30 metara, nemoćan je golman domaće ekipe Šimić.

14. minut – Trener Novog Pazara Zoran Njeguš vrši prinudnu izmenu. Umesto povređenog Stevanovića, u igri je Aripović.

13. minut – Veća uzbuđenja na tribinama. Za sada osim verbalnih prozivki, bez incidenata.

11. minut – Nema uzbuđenja na terenu, blaga inicijativa gostujuće ekipe, ali bez šansi za gol.

8. minut – Povređen navijač Crvene zvezde, koji je pao sa zaštitine ograde kada je pokušao da okači zastavu. Srećom, u pitanju je lakša povreda arkade.

5. minut – Navijači Crvene zvede počeli su da ulaze na stadion uz pogrdne povike pristalica Novog Pazara.

3. minut – Prvi korner za Zvezdu, ali bez promene rezultata.

1. minut – Navijači Novog Pazara napravili su sjajnu koreografiju. Svi imaju plavo-bele zastavice.

Na stadionu je prisutno 6.000 gledalaca, navijača Novog Pazara, dok se očekuje da tokom prvog poluvremena na stadion uđu i navijači Crvene zvezde.

Prethodnih dana mnogo više se pričalo o navijačima nego o igračima. Posle ratova saopštenja dva kluba i peripetije oko ulaznica (domaćin nije mogao da garantuje bebednost navijačima Crvene zvezde), Delije su ipak stigle u Rašku oblast.

Navijači Crvene zvezde bodre svoje ljubimce na današnjem derbiju Jelen Super lige

1.200 pripadnika Žandarmerije obezbeđuje meč u Novom Pazaru

Zanimljivo, ovo će Delijama biti prvo gostovanje u Novom Pazaru.

Stadion u Novom Pazaru

SASTAVI TIMOVA:

NOVI PAZAR: Šimić - Otašević, Vuković, Stevanović (Aripović), Đorđević - Ragipović, Rusmir, Obrovac, Pavlović, Kecap - Arsenijević.

CRVENA ZVEZDA: Bajković - Petković, Kelhar, Pavićević, Mijailović - Kovačević, Milijaš, Ninković - Lazović, Pečnik - Mrđa.

Ovako su navijači Novog Pazara divljali prošle subote u Kruševcu:

A ovako je bilo na tribinama prošle godine u Novom Pazaru kada je gostovala Crvena zvezda (meč završen rezultatom 0:0).