U16: Fantastični Pecarski nije mogao sam

Izvor: MVP.rs, 13.Avg.2016, 23:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prvi poraz Orlića u Radomu.

U16 reprezentacija Srbije je pretrpela prvi poraz na Evropskom prvenstvu koje se održava u Radomu (Poljska). Izabranici selektora Milana Josića su u drugom kolu D grupe poraženi od selekcije Finske rezultatom 70:61. Bolje rečeno, srpski kadeti su pobedili sami sebe. U meču u kome su izgubili čak 33 lopte i imali samo jednog raspoloženog igrača bilo je teško izbeći poraz.

Baš kao u duelu sa Estonijom, srpski kadeti su veoma >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << loše odigrali prvu četvrtinu, naročito u fazi napada. Iz 10 pokušaja samo su jednom pogodili iz igre. Srećom po njih, ni rival nije bio mnogo precizniji, tako da je zaostatak Srbije posle prve četvrtine bio zanemarljiv - 8:12.  Već polovinom druge deonice selektor Josić je rotirao 11 igrača u nemeri da popravi realizaciju u napadu i nađe rešenje za ofanzivni skok Finaca, koji su i dalje bili u prednosti - 15:18. Ipak, zahvaljujući čvrstoj odbrani i sjajnom Marku Pecarskom (14p, 12sk) Srbija je do kraja prvog poluvremena uspela da preokrene rezultat i dođe do prednosti od četiri poena - 30:26.

Selekcija Finske počela je bolje i drugo poluvreme. Krenuo ih je šut za tri poena, tako da su u 24. minutu ponovo prešli u vođstvo - 34:38. Najveći problem srpskog tima bio je taj što u tim trenucima izvanredni Marko Pecarski nije imao još nekog raspoloženog saigrača, kao i veliki broj izgubljenih lopti. Rival je to znao da iskoristi i na početku 31. minuta stekne 10 poena prednosti - 47:57. Orlići su smogli snage da prepolove zsostatak (54:59), ali su novi pad koncentracije i serija izgubljenih lopti uslovili da se Finci ponovo odlepe u 36. minutu - 56:63. Rival je do kraja strpljivom igrom uvećao prednost i došao do zaslužene pobede.

Fantastični Pecarski je meč završio sa 27 poena i 16 skokova, uz šut iz igre 10/18. Ostatak tima je ubacio 34 poena, ali uz realizaciju 11/36! U Radomu je nedelja dan pauze, a Orliće u ponedeljak od 16 sati i 15 minuta očekuje duel sa Grčkom. Heleni su u subotu bili bolji od Estonije rezultatom 60:43, što im je bio prvi trijumf na Evrobasketu.

Finska - Srbija 70:61 (12:8, 14:22, 28:17, 16:14)

Finska: Timonen, Lehtoranta 11, Pihlajamaki 9 (6sk), Rautasalo, Oksa 10, Avist 12, Sajantila 4 (7as, 6ul, 5il), Tahvanainen 3, Jantunen 13 (6sk), Lindner, Nkamhua, Amzil 5

Srbija: Stojanov 7 (3sk, 3as), Isailović, Vasić 4, Vasiljević, Nedeljković 10 (5sk), Ilić 5 (5sk), Paunović 2 (6il), Smailagić 4 (5sk, 5il), Petrušev, Živanović 2 (8il), Jovanović, Pecarski 27 (16sk)

(foto: FIBA)

Nastavak na MVP.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta MVP.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta MVP.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.