Tragičan kraj u Kaunasu, Real iščupao pobedu

Izvor: MozzartSport.com, 21.Nov.2014, 21:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Litvanci ispustili osam poena prednosti u poslednjoj četvrtini

Real Madrid je došao do pobede u Kaunasu, mnogo teže nego što je bilo ko očekivao. Litvanci su pružili junački otpor Kraljevima, ali je serija od 10:0 na samom kraju četvrte četvrtine odlučila pobednika – 66:68 (14:24, 24:14, 19:15, 9:15).

Kako se samo izvukao Real. Na tri minuta i 38 sekundi do kraja, na semaforu je pisalo 65:56. Real je bio potpuno izgubljen, ekipa Pabla Lasa nije mogla >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << da ubaci apsolutno ništa, čak je Džejsi Kerol šutirao (bolje reći promašivao) trojke 0-4. A onda su na scenu stupili Noćioni i Ljulj.

Plej Španaca je najpre ubacio trojku, da bi isto već u sledećem napadu posle fantastične blokade uradio i Noćioni. Litvanci su u međuvremenu promašili sve što su mogli pa je rezultat posle još jednog uspešnog prodora Noćionija bio 66:65 za Real.

Žalgiris je propustio još jednu šansu za povratak da bi na devet sekundi do kraja, Felipe Rejes je napravio glup faul u napadu posle kojeg je Jankunas poravnao rezultat na 66:66. Litvanci potom nisu uspeli da odigraju dobru odbranu pa je Serhio Rodrigez pogodio dva bacanja za tesnu pobedu Reala.