Svonsi razbio Liverpul

Izvor: B92, 01.Maj.2016, 15:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Svonsi "razbio" Liverpul

Fudbaleri Svonsija pobedil su Liverpul na svom terenu sa 3:1 u 35. kolu Premijer lige.

Liverpul je sve dalje od mesta koje vodi u Ligu Evrope naredne sezone, ekipa Jirgena Klopa nalazi se na sedmoj poziciji sa 55 bodova, dok je Svonsi na 13. mestu sa 43 boda i teoretski obezbedio opstanak.

Pobedu domaćem timu doneli su dvostruki strelac Aju i Cork, dok je pogodak sa “redse” postigao Benteke.

Svonsi je bio potpuno dominantan tokom celog meča, a rezultat >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je mogao da bude i ubedljiviji, da domaći nisu promašili nekoliko „zicera“, a gol svog tima nekoliko puta spasao je Vard.

Svonsi je poveo u 20 minutu preko Ajua koji se mrežu zatresao posle kornera Sigurdsona sa leve strane. Trinaest minuta kasnije prednost je duplirana, Cork je lepim golom sa ivice kaznenog prostora pogodio levi golmanov ugao.

Liverpul smanjuje rezultat u 65. minutu, Benteke je sa pet metara posle kornera glavom smestio loptu u mrežu. Pobedu Svonsija potvrdio je Aju dva minuta kasnije posle gužve u kaznenom prostoru.

Liverpul je petnaestak minuta pre kraja ostao sa igračem manje na terenu jer je drugi karton doio je Smit.

Ekipu Liverpula u četvrtak očekuje mnogo važniji meč u Ligi Evrope kada će dočekati Viljareal u revanšu polufinala, zbog čega je Klop "promešao" sastav. U prvom susretu engleski tim poražen je minimalnim rezultatom.