Šuterski obračun pripao Roketsima

Izvor: MVP.rs, 26.Maj.2015, 07:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hjuston je smanjio rezultat u finalu Zapada na 3-1.

Nijedan tim u istoriji NBA lige nije uspeo da pobedi u plej of seriji u kojoj je gubio sa 3-0. Ali, Hjuston se ne predaje. Roketsi su sjajnom šuterskom partijom, pre svega u prvoj četvrtini, uspeli da reše četvrti meč finala Zapada u svoju korist rezultatom 128:115 i tako smanje zaostatak protiv Golden Stejta na 3-1.

Domaćin je otvorio meč u "Tojota Centru" sa 45:22 u prvih 12 minuta, a na lošu odbranu Voriorsa >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << nadovezao se težak pad Stefana Karija u drugom kvartalu, posle kojeg je morao na preglede glave. Ali, i bez njega su gosti uspeli da se vrate u igru i da u jednom trenutku prvog poluvremena razliku svedu na jednocifrenu. Imajući u vidu razvoj situacije, četa Stiva Kera mogla je da bude zadovoljnija rezultatom nakon prvog poluvremena - 69:59.

Treća deonica je pripala Roketsima, a Stef Kari je dobio zeleno svetlo doktora da se vrati na teren. Ipak, trebalo mu je malo vremena da dođe sebi, pa je ritam uhvatio tek u završnom kvartalu. Ubacio je dve trojke i poveo svoj tim do serije 10:2 i zaostatka od 10 poena na četiri minuta pre kraja. Gosti su primenili taktiku Hack-A-Shaq na Džošu Smitu, koji je ubacio samo tri slobodna bacanja iz 12 pokušaja, pa je zakucavanje Andrea Igudale donelo Voriorsima minus osam na ulasku u poslednja dva minuta.

Pokušaj preokreta zaustavio je trojkom Džejms Harden i Hjuston je sasvim zasluženo smanjio na 3-1, a iz te situacije su uspeli da se vrate u polufinalu konferencije protiv Los Anđeles Klipersa.

Četvrta utakmica finala Zapada donela je NBA rekord za jedan plej of meč, s obzirom da su dve ekipe kombinovano ubacile 37 trojki. Domaćin je ubacio 17 puta iz 32 pokušaja, a gosti 20 od 46!

Najbolji igrač meča bio je Džejms Harden sa sopstvenim plej of rekordom od 45 poena. Tome je dodao devet skokova i pet asistencija, uz šut iz igre 13/22 (7/11 za tri). Partili su ga Džoš Smit sa 20 poena (6sk, 5as, 6il), Trevor Ariza sa 17 i Dvajt Hauard sa 14 poena (2/7 za jedan), uz 12 skokova. Terens Džons je sa klupe doneo 14 poena.

Kod gostiju je najefikasniji meč odigrao Klej Tompson, koji je ubacio 24 poena, uz 9/21 u šutu iz igre. Stef Kari je ubacio poen manje, a novu sjajnu partiju je upisao Drejmond Grin. Krilni centar Voriorsa zabeležio je 21 poen, 15 skokova, pet blokada i četiri asistencije.

Serija se vraća u "Orakl Arenu", gde će u noći između srede i četvrtka od tri sata biti na programu peti meč. A, naredne noći šansu da obezbede plasman u veliko finale imaće Klivlend Kavalirsi. Četvrti meč finala Istoka igra se od dva sata i 30 minuta, uz direktan prenos na "Sport klubu 1".

ISTOK

Atlanta Hoks (1) - Klivlend Kavalirs (2) 0-3 (89:97, 82:94, 111:114 OT, sreda 02.30č Sk1)

ZAPAD

Golden Stejt Voriors (1) - Hjuston Rokets (2) 3-1 (110:106, 99:98, 115:80, 115:128, četvrtak 03.00č SK1)