Steaua gazda Bukurešta: Topovski udari onesvestili Arlauskasa, a ogluveli Barbojanua (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 31.Okt.2014, 22:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dinamo ne zna za pobedu na poslednjih deset mečeva sa gradskim rivalom

Gradski derbi u Bukureštu protekao je po dobro starom scenario. Steaua je pobedila Dinamo sa 3:0, navijači su pravili feštu, palile su se baklje, gruvali su topovski udari zbog kojih je golman domaćeg tima Arlauskas maltene pao u nesvest, a igrač gostiju Barbojanu gotovo ogluveo...

Steaua je slomila otpor Dinama u najbolje moguće vreme. U trećem minutu sudijske nadoknade vremena, >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << kada su mnogi već razmišljali o odlasku na veliki odmor, Šukala je doneo prednost rumunskom šampionu. Od toga gosti nisu uspeli da se oporave. Pokušavali su da izjednače, međutim, ostali su bez snage, što su domaći iskoristili u periodu od 79. do 81. minuta i postigli dva gola preko Papa i Keserua za konačnih 3:0. I više nego dovoljno da Steaua nastavi niz - nije doživela poraz od Dinama na poslednjih deset mečeva...

Lider prvenstva je tako uspešno završio posao i pobegao drugoplasiranom Klužu na pet bodova prednosti, dok Dinamo, koji se trenutno nalazi na četvrtoj poziciji, može da padne čak na osmo mesto u slučaju dobrih rezultata konkurenata za izlazak na evropsku scenu.