Srbija - Italija 3:0

Izvor: RTS, 02.Sep.2009, 22:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Muška kadetska reprezentacija Srbije u odbojci zabeležila je prvu pobedu u četvrtfinalnoj E grupi na XI SP 2009. u Italiji, savaldalavši u meču drugog kola, u Jezolu, domaćina Italiju sa 3:0 (25:21, 25:23, 25:14), posle 67 minuta igre.

SRBIJA: Kovačević (18), Perić (4), Buculjević, Jovović (1), Žarković, Milutinović (9), Petković (3), Mrdak (1), Rajković, Opačić (4), Atanasijević (17), Stanković.

Treneri: Milan Đuričić i Milivoje Radisavljević.
ITALIJA: Pineli (1), Pezarezi, Gabrijele, Macone (2), Puliti (1), Fedrici (6), Vetori (14), Ppreti (3), Sperandio (4), Lanca (7), Pičini, Renceti.

Treneri: Mario Barbijeri i Valerio Baldovin.

Utakmicu u dvorani Palaco del Turizmo posmatralo je 200 gledalaca, a sudili su Ralf Barnštorf iz Nemačke i Šigeru Košiba iz Japana.

U četvrtak se Srbija sastaje sa Indijom.