Slavlje Memfisa u triler završnici

Izvor: MVP.rs, 23.Apr.2017, 05:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vrhunska predstava je viđena u Memfisu.

Nakon dva ubedljiva poraza u "AT&T Centru", Memfis je na domaćem terenu uspeo da seriju sa Spursima učini zanimljivom. Nakon pobede u trećoj utakmici, četvrti duel dveju ekipa je bio najzanimljiviji u dosadašnjem doigravanju, a pobednik je rešen tek nakon pet dodatnih minuta. Slavili su Grizlisi sa 110:108 i tako izjednačili rezultat u četvrtfinalnoj seriji Zapada na 2-2.

Iako su gubili sa osam poena razlike u poslednjih >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << četiri minuta, Spursi su se vratiili u igru i imali nekoliko prilika da odnesu pobedu. Sa jedne strane, Spurse je u igri držao Kavaj Lenard, koji je postigao 16 poslednjih poena ekipe pred produžetak, a sa druge strane je briljirao Majk Konli, koji je poenima na 4.5 sekundi do kraja utakmice izborio produžetak. I u dodatnih pet minuta je viđena neverovatna košarka. Ponovo su Lenard i Konli bili glavni akteri, ali je junak utakmice na kraju bio Mark Gasol, koji je na 0.7 sekundi do kraja pogodio dvojku za pobedu.

Konli je bio najbolji igrač u pobedničkoj ekipi. Utakmicu je završio sa 35 poena (13/23FG, 5/7FT), devet skokova i osam asistencija. Pratili su ga Mark Gasol sa 16 poena (5/12FG, 5/5FT), 12 skokova i četiri asistencije, i Zek Rendolf, koji je postigao 12 poena (4/12FG, 4/4FT) uz 11 uhvaćenih lopti. Džamajkl Grin je sa klupe ubacio 14 poena, dok je Vins Karter utakmicu završio sa 13 poena (5/9FG), tri skoka i dve asistencije. Po sedam poena su upisali Džejms Enis i Endru Herison, ali je njihova odbrana tokom dodatnih pet minuta bila ključna za pobedu Memfisa.

Najbolji u poraženom timu je bio Kavai Lenard sa 43 poena (14/30FG, 8/8FT), osam skokova, šest ukradenih lopti i tri asistencije. Takođe, Lenard je pogodio sedam trojki iz 10 pokušaja. Tako je košarkaš Spursa ušao u istoriju kao prvi igrač koji je u plej ofu imao učinak od minimum 40 poena, pet postignutih trojki i pet ukradenih lopti. Toni Parker je bio jedini igrač Spursa koji je uspeo bar donekle da isprati sjajnu partiju Lenarda. Francuski košarkaš je postigao 22 poena (9/19FG, 4/4FT), pet asistencija i četiri uhvaćene lopte. Lamarkus Oldridž je upisao 13 poena (6/11FG), dok je Pau Gasol utakmicu završio sa osam poena (4/7FG) i 11 skokova. Takođe, utakmicu je zbog prehlade propustio starni centar Dvejn Dedmon, a odmenio ga je Dejvid Li sa osam poena i pet skokova.

Naredna utakmica dveju ekipa na programu je u noći između utorka i srede, a domaćin će biti ekipa Grega Popoviča.

REZULTATI:

Milvoki - Toronto 76:87 (Snel 19p, 4sk; Monro 14p, 9sk; Adetokunbo 14p, 9sk, 4as; Midlton 10p, 11sk - Derozan 33p, 9sk, 5as, 4ul; Lauri 18p, 4sk, 4as; Pauel 12p, 4sk, 4as; Valančiunas 12p, 5sk)

Atlanta - Vašington 116:98 (Milsap 29p, 14sk, 5as, 2bl; Šruder 27p, 9as; Prins 16p, 4sk - Vol 29p, 7as, 4sk; Dženings 13p, 4as; Bil 12p, 5sk; Bogdanovć 11p, 7sk)

Memfis - San Antonio 110:108 (Konli 35p, 9sk, 8as; Gasol 16p, 12sk, 4as; Rendolf 12p, 11sk; Grin 14p, Karter 13p, 3sk, 2as - Lenard 43p, 8sk, 6ul, 3as; Parker 22p, 5as, 4ul; Oldridž 13p, Gasol 8p, 11sk)