Serija A: Kiks Intera, rapsodija Rome

Izvor: Vesti-online.com, 04.Okt.2015, 17:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nedeljno popodne u italijanskoj Seriji A obeležio je kiks Intera protiv Sampdorije i trijumf Rome nad Palermom.

Malo je nedostajalo da "nero-azuri" ostanu bez ijednog boda na gostovanju u Đenovi, pošto je tim Valtera Zenge do 76. minuta imao minimalno vođstvo.

Tada je Ivan Perišić postigao gol za izjednačenje. Moisander je izblokirao Ikardijev udarac sa nekoliko metara, ali se lopta odbila ofanzivcu Intera koji je uposlio usamljenog Hrvata.

Jedini strelac >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << za Sampu bio je Luis Murijel u 51. minutu.

Roma je već nakon prvih 45 minuta završila poso na Siciliji (3:0, Pjanić 2, Florenci 14, Žervinjo 28), a do kraja meča viđeno je još tri pogotka. Đilardino je u 51. smanjio prednost, Gonzalez u 91. nagovestio uzbudljivu završnicu, ali je Žervinjo drugim pogotkom na meču otklonio svaku sumnju.

U prvom meču dana Empoli je golom Makaronea u 88. minutu savladao Sasuolo, a Udineze i Đenoa remizirali su 1:1.

Empoli - Sasuolo 1:0 (Makarone 88)

Palermo - Roma 2:4 (Đilardino 58, Gonsales 90+1 - Pjanić 2, Florenci 14, Žervinjo 28, 90+2)

Sampdorija - Inter 1:1 (Murijel 51 - Perišić 76)

Udineze - Đenoa 1:1 (Di Natale 47 - Peroti 75p)