Sautempton i Tadić zaustavljeni nakon pet pobeda, Aston Vila otkinula bod

Izvor: Blic, 25.Nov.2014, 00:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Sautemptona zaustavljeni su u 12. kolu Premijer lige pošto su na gostovanju Aston Vili remizirali 1:1 i prekinuli niz od pet pobeda.

Aston Vila odavno nije zabeležila trijumf, a ima samo tri pobede ove sezone u engleskom nacionalnom šampionatu, ali je imala priliku da slavi protiv jakom Sautemptona pošto je povela na svom stadionu.

U 29. minutu stigla je jedna duga lopta koju su gostujući fudbaleri mogli lako da otklone od gola, ali Aldervireld usporio >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << kako bi dopustio Forsteru da je ispuca, a onda je Agbonlahor utrčao i ukrao loptu, te je lako ubacio u gol.

Kako je vreme odmicalo, sve veći posed lopte bio je na strani Sautemptona, ali gosti nisu uspevali da daju gol sve do 81. minuta kada je Bertran probio po levoj strani i u padu poslao povratnu loptu na nekih 14 metara gde se našao Klajn koji je pogodio levi ugao i doneo bod svojoj ekipi.

Reprezentativac Srbije Dušan Tadić odigrao je svih 90 minuta za Sautempton i standadno je da veoma veliki doprinos ekipi, ali ovoga puta njegov tim je morao da se pomiri sa pola plena.