Šalke teško protiv Augsburga, Huntelarov gol vredan tri boda

Izvor: Blic, 01.Nov.2014, 00:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Šalkea savladali su na domaćem terenu ekipu Augsburga sa 1:0, u prvoj utakmici 10. kola nemačke Bundes lige.

Meč u Gelzenkirhenu obeležila je velika i neizvesna borba, a Šalke je do važnog uspeha došao golom Huntelara još u prvom poluvremenu.

Činilo se da će u nastavku rutinski overiti trijumf, medjutim, Augsburg je zaigrao odlično, stvorio brojne šanse i do kraja pretio izjednačenjem primoravajući domaćina da grčevito brani prednost.
Šalke je uz mnogo sreće ipak osvojio sva tri boda, preskočio na tabeli večerašnjeg rivala i približio se "gornjem domu", dok je Augsburg ostao na 12. poziciji.