Izvor: HotSport.rs, 18.Dec.2014, 23:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SERIJA A: Napoli za 10 minuta ‘rešio’ Parmu (VIDEO)

Ako je protiv nekoga bilo najlakše Napoliju da prekine seriju utakmica bez trijumfa onda je to svakako bila Parma koja je u meču 16. gostovala nu San Paolu. Naravno da su Napolitanci tu priliku iskoristili i savladali „fenjerdžiju“ sa 2:0.

Najpre je Zapata u 19. minutu na dodavanje Mađa savladao Mirantea, da bi tek nešto više od 10 minuta kasnije Mertens bio precizan sa bele tačke. Učinilo se u tom trenutku da će gosti u Parmu odneti više lopti u mreži pogotovo jer je >> Pročitaj celu vest na sajtu HotSport.rs << sevalo oko njihovog gola na sve strane, ali na njihovu sreću sve se završilo na samo dva primljena gola.

ᴴᴰ All Goals – Napoli 2-0 Parma – 18-12-2015 by Jek09Pre
Napoli se ovim trijumfom probio čak do trećeg mesta pošto je sa 27 bodova na svom kontu preskočio Lacio, Sampdoriju, Đenovu i Milan. Parma ostaje zakucana za dno tabele sa svega šest osvojenih bodova u 16 odigranih mečeva.