Ronaldo jedva preboleo Barsu, Juve bolji od Sitija, Đurđić iznudio penal u debaklu

Izvor: Blic, 25.Nov.2015, 23:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Reala pobedili su Šahtjor sa 4:3 na gostovanju, dok je Pari Sen Žermen sa 5:0 naneo težak poraz Malmeu u Švedskoj. Igrači Juventusa zabeležili su minimalnu pobedu nad Mančester sitijem (1:0) i u osminu finala mogu da odu i sa prvog mesta.

Grupa A: Real preboleo Barsu, PSŽ se prošetao kroz Malme

Sve je u Malmeu bilo u znaku Zlatana Ibrahimovića, koji se vratio u rodni grad, ali su se za rano i sigurno vođstvo ipak pobrinuli njegovi saigrači. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Prvo je Rabio već u trećem minutu iskoristio uspavanost odbrane za laku egzekuciju, a u 14. je Di Marija bio precizan pošto je loptu poslao tik uz stativu.

Ko je do sada prošao u osminu finala?

Učešće u nokaut fazu obezbedili su Real, Pari Sen Žermen, Atletiko Madrid, Benfika, Juventus, Mančester siti, Barselona, Bajern i Zenit.

U nastavku je Ibrahimović zatresao mrežu, što je prošlo bez proslave iz poštovanja prema bliskim domaćinima, a Malme nije mogao čak ni do počasnog gola iako je Nikola Đurđić iznudio penal - nije ga realizovao Rosenberg. Za potpunu kanonadu bili su zaduženi Di Marija i Lukaš.

U drugom meču grupe, Real je morao da preboli debakl od Barselone sa 4:0 u "El Klasiku" na gostovanju Šahtjoru. Posle trzavica i podrške koju je Rafael Benitez dobio od rukovodstva, u Lavovu je Ronaldo bio strelac u 18. minutu na asistenciju Bejla, na šta su se nadovezali Mordić i Karvahal na startu drugog poluvremena.

Obojici je asistirao Ronaldo, inače strelac četvrtog gola na meču, kome su slavlje pokvarila tri gola Šahtjora u završnici za minimalan poraz. Madriđani će u poslednjem kolu igrati protiv Malmea za "overu" prvog mesta, PSŽ je siguran na drugoj poziciji, dok je Šahtjor najbliži odlasku u Ligu Evrope.

Grupa B: Junajted i PSV jedini bez golova

CSKA se porazom od Volfzburga oprostio od nastavka takmičenja u Ligi šampiona, dok je PSV bio na teškom ispitu u Mančesteru protiv Junajteda. Početak je bio dirljiv, gostujući navijači su razvili transparent podrške Luku Šou koji se oporavlja od preloma noge, doživljenog u prvom međusobnom duelu dve ekipe, posle čega su izostali golovi.

Ovaj meč jedini je u 5. kolu na kom se nisu tresle mreže, pa je Junajted još jednom razočarao svoje navijače neefikasnošću na "Teatru snova". Zahvaljujući ovakvom epilogu, sve je otvoreno za Volfzburg, Junajted i PSV. U poslednujem kolu, igraće se mečevi Volfzburg - Junajted i PSV - CSKA.

Grupa C: Atletiko i Benfika idu u osminu finala

Benfiku nije mnogo boleo remi sa Astanom jer će proći dalje, dok je Atletiko pobedio Galatasaraj sa 2:0 golovima Antoana Grizmana. Francuski reprezentativac odlično je sarađivao sa Gabijem, dvostrukim asistentom,

koji je odlično centrirao u 13. minutu za udarac glavom, a zatim je servirao zicer u 65. minutu za razrešenje dilema o ishodu.

Galatasaraj je ostao bez nokaut faze Lige šampiona, preostaje samo da potvrdi odlazak u Ligu Evrope u Istanbulu protiv Astane, koja je u Kazahstanu izborila remi (2:2). Benfika će Atletiko dočekati u borbi za prvo mesto u grupi.

Grupa D: Juve na vrhu tabele, goleada u Nemačkoj

Reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov ostao je na klupi Sitija na gostovanju Juventusu, koji je poveo u 18. minutu golom Mandžukića. Odbrana je delovala raštimovano kao i prošlog vikenda kada se Liverpul poigrao sa "građanima" i pobedio sa 4:1.

Jalovost engleske ekipe još jednom je došla do izražaja i u drugom poluvremenu, rezervisti Delf, Sterling i Kabaljero nisu doneli dodatni impuls kako bi se osvojio makar bod.

Sa druge strane, zanimljivije je bilo u Menhengladbahu sa čak šest postignutih golova u pobedi Borusije nad Seviljom (4:2). Dva gola i asistenciju zabeležio je raspoloženi Štindl, Vitolo i Banega su ublažili poraz, pa je bundesligaš bliži prilici da se nadmeće u Ligi Evrope. U poslednjem kolu Borusija će gostovati Sitiju koji je siguran putnik u osminu finala, dok će Sevilja ugostiti Juventus.