Real ubedljiv u El Klasiku!

Izvor: RTS, 25.Okt.2014, 19:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Real – Barselona 3:1 (kraj). Fantastičan El Klasiko na Bernabeu pripao Realu. Odbrana Barselone kapitulirala tri puta, što su prvi pogoci koje je Bravo primio u sezoni. Ronaldo, Pepe i Benzema strelci za "galaktikose", Nejmar prethodno doveo goste u vođstvo. Debitovao Luis Suarez.

Fudbaleri Reala pobedili su u Madridu ekipu Barselone sa 3:1 (1:1) u najčuvenijem derbiju na svetu, "El Klasiku", koji je odigran u okviru 9. kolu španske Primere.

Ovim trijumfom Madriđani >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << su se približili Barseloni na samo bod zaostatka i posle kikseva na početku sezone šampionsku trku učinili zanimljivijom.

Utakmicu u Madridu, 169. prvenstveni derbi velikih rivala, obeležio je odličan fudbal, početno vođstvo Barselone i preokret Reala.

Katalonci su na ovom meču bili jači za Luisa Suareza, koji je izdržao četvoromesečnu kaznu zbog ujedanja Đorđa Kjelinija na Svetskom prvenstvu u Brazilu.

Upravo je kontroverzni Urugvajac asistirao Nejmaru prilikom vođstva Barselone u 4. minutu.

Nedugo nakon toga gosti su mogli da udvostruče vođstvo preko Lionela Mesija, ali je omaleni Argentinac propustio priliku da savlada golmana Ikera Kasiljasa i izjednači rekord Telma Zare na listi najboljih strelaca Primere.

Usledila je kazna "kraljevskog kluba", koji je golovima Kristijana Ronalda iz penala u 35, Pepea u 50. i Benzeme u 61. minutu došao do veoma važnog trijumfa.

Ovako je protekao meč u Madridu:

19.48 - Završen je meč u Madridu, Real – Barselona 3:1.

19.15 - GOOOOOLLL! Real vodi sa 3:1! Greška veznog reda Barse, a brzu kontru domaće ekipe završava Karim Benzema.

19.04 - GOOOOOLLL! Real preokreće rezultat i golom Pepea u 50. minutu vodi protiv Barselone sa 2:1.

19.00 - Počelo je i drugo poluvreme.

18.45 - Poluvreme fantastičnog meča na Bernabeu, Real – Barselona 1:1.

18.35 - GOOOOOLLL! Kristijano Ronaldo je precizan, Real stiže do izjednačenja u 35. minutu.

18.34 - Penal za Real. Lopta je u ruku pogodila Pikea, a glavni sudija meča pokazao je na belu tačku.

18.24 - Veliku šansu za Barselonu propušta Mesi, Kasiljas fantastično interveniše.

18.12 - Real svim silama pokušava da što pre stigne do izjednačenja. Veliki pritisak "galaktikosa" ka golu Barse, Karim Benzema pogađa prečku...

18.04 - GOOOOOLLL! Kakav početak Barselone! Od 4. minuta gosti vode na Bernabeu, strelac je Nejmar!