Real na fantastičan način do rekorda!

Izvor: Mondo, 10.Dec.2016, 23:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kockao se Zinedin Zidan i imao mnogo sreće...

Bez Kristijana Ronalda, Luke Modrića, Karima Benzeme (odmarali), Gereta Bejla (povređen), a sa Marselom, Karvahalom i Varanom na klupi, Real Madrid je teškom mukom uspeo da savlada Deportivo iz La Korunje na Santjago Bernabeu i dođe do klupskog rekorda po broju utakmica bez poraza!

Ekipa Zinedina Zidana je ostala nesavladana i 34. uzastopnu utakmicu (25 pobeda, 9 remija). U izuzetno >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << uzbudljivom duelu sa Deportivom bilo je 3:2 za "kraljevski klub", posle 0:0 na poluvremenu i 2:1 za goste do 84. minuta.

Poslednji put Madriđani su poraženi 6. aprila od Volfsburga...

Malo je nedostajalo da ove subote, kao nekoliko dana ranije protiv Borusije Dortmund u Ligi šampiona, ispuste pobedu, ali su se Mariano Dijaz u 84. i Serhio Ramos u drugom minutu nadoknade pobrinuli da navijači zadovoljni napuste tribine "Bernabea".

Prethodno je Alvaro Morata snažnim udarcem sa 17-18 metara u 50. minutu doneo prednost Realu, ali je onda usledio preokret za samo dva minuta.

Bivši igrač Madriđana, Hoselu iskoristio je grešku Kasemira u 63, a onda bio brži od Serhija Ramosa u 65. minutu za vođstvo Deportiva 2:1.

Gosti su do gola mogli i u 35. minutu, ali je tada stativa sprečila Selsa Borgesa da se upiše u strelce.

U fantastičnom drugom poluvremenu viđena je revija golova, a poslednja dva domaći igrači su postigli udarcima glavom. Prvi iz igre, drugi posle centaršuta iz kornera.

Real Madrid without Benzema, Bale and Ronaldo tonight v Deportivo for the first time in 91 #LaLiga games. 2-0 loss at Celta Vigo, May 2014

Ovom pobedom nadmašen je rekord iz sezone 1988/89, kada je ekipu Reala vodio Leo Benhaker.

Zanimljivo, ovo je bila prva utakmica Primere da u timu Real Madrida nije bilo bar jednog od čuvenog BBC trilinga (Benzema, Bejl, Kristijano Ronaldo) još od maja 2014, kada je Selta slavila 2:0. Od tada je Real odigrao 91 utakmicu u prvenstvu Španije.

Madriđani sada imaju velikih šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Barselonu.