Ramos, Ramos, Ramos! Kapiten ponovo spasio Real, oboren Benhakerov rekord! (video)

Izvor: Sportske.net, 10.Dec.2016, 23:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Galaktikosi" su slavili na krcatom "Santijago Bernabeu" protiv La Korunje. Bili su i na ivici poraza, ali su uspeli da izjednače u smiraj susreta a onda i preko neverovatnog Ramosa potpuno preokrenu. Na kraju je bilo 3:2 (0:0) za izabranike Zinedina Zidana. Oboren je rekord Lea Benhakera, koji je vodeći Real Madrid uspeo da ostane neporažen u 34 vezana meča, te se Zinedin Zidan još jednom zlatnim slovima upisao u istoriju madridskog kluba. Poslednji put su Zizuovi momci poraženi na gostovanju Volfsburgu u prošlosezonskom izdanju Lige Šampiona. Bilo je to šestog aprila tekuće godine, "Vukovi" su tada slavili sa 2:0. Od tada su u svim takmičenjima upisali 26 pobeda i 9 remija, prosto neverovatan niz. Nakon prvih 45 minuta na "Bernabeu" mreže su mirovale, a to je u 50. minutu promenio Alvaro Morata. Sjajno je Španac šutirao sa nekih 20 metara od gola protivnika, golman La Korunje nije imao šansi. Igrao se 63. minut kada je sve krenulo da pada u vodu. Najpre je bivši igrač Sotuka Hoselu izjednačio da bi samo dva minuta kasnije isti igrač potpuno preokrenuo rezultat u korist gostujućeg sastava. Usledila je opsada gola La Korunje, Real je jurio 35. meč bez poraza, po mogućstvu i pobedu kako bi održali razliku od šest bodova nad drugoplasiranom Barselonom. Prvi cilj je ispunjen u 84. minutu, Lukas je ubacio loptu u kazneni prostor Deportiva, odlično je skočio rezervista Marijano Dijaz i maltene ramenom uterao loptu u gol gostujućeg sastava. Krenula je sudijska nadoknada, glavni arbitar je odlučio da će se igrati još pet minuta, a u 91. minutu je Morata imao sjajnu šansu da preokrene rezultat, ali je Titon sjajno intervenisao, te su domaći dobili samo korner. Kros je centrirao, najviši u skoku bio je Serhio Ramos! Ponovo je kapiten doneo zlata vredne bodove svom timu, istu je učinio i pre nedelju dana kada je u "El Klasiku" poravnao rezultat pred sam kraj susreta. Real je uspeo da trijmfuje, pokazali su veliku volju Zidanovi izabranici i bez velikog broja prvotimaca, kako nisu igrali igrači svetskog kalibra poput Modrića, Bejla i verovatno i najboljeg fudbalera 2016. godine Kristijana Ronalda. Golove pogledajte OVDE. I dalje imaju šest bodova prednosti nad najljućim rivalom, dok je Deportivo 16. sa 13 osvojenih bodova. Пласман обезедио Sofascore резултати уживо //