Premijer liga: Junajted izborio bod

Izvor: Sportal.rs, 20.Okt.2014, 22:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dva puta je Vest Bromvič Albion vodio, ali je na kraju Manečster junajted ipak osvojio bod u poslednjem meču osmog kola Premijer lige - 2:2. "Đavoli" su osvajanjem jednog boda posle ovog kola na osmom mestu na tabeli, a VBA  zauzima 14. poziciju.

Luj van Gal nije mogao da računa na Vejna Runija, dok je na klupi ostao i Radamel Falkao. Odvažni domaćini poveli su posle samo osam minuta igre. Visdon je prošao po desnoj strani i poslao sjajnu loptu Srefanu Sesenjonu, koji sa >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportal.rs << ivice kaznenog prostora postiže fenomenalan  pogodak, pa De Hea tu nije imao mnogo šansi. Do kraja poluvremena su domaćini nastavili da prete, a gosti iz Mančestera nekim jalovim pokušajima nastojali da dođu do egala, ali promene rezultata nije bilo.

Vana Gal je drugo poluvreme počeo sa Maruanom Felainijem, koji je ušao umesto Erere. A samo minut kasnije od mnogih osporavani Belgijanac koji je letos bio nadomak odlaska sa “Old Traforda” donosi “đavolima” izjednačenje. Odlično je reagovao posle centaršuta Anhela di Marije. Prihvatio loptu na ivici kaznenog prostora, izigrao tri čuvara, a potom i golmana za 1:1.

Junajted je nastavio da dominira, domaćini su bili pod velikim pritiskom, kome su uspeli da odole. Pošto gosti nisu uspeli da naprave preokret, VBA posle 66 minuta igre vraća prednost. Berahinjo postiže svoj šesti pogodak u Premijer  ligi za vođstvo VBA od 2:1.

VBA se na kraju ipak nije radovao, jer je Blind tri minuta pre isteka 90. minuta utakmice izjednačio na 2:2. Pokušavao je i Falkao, koji je ušao umesto Mate, ali nije bilo promene na semaforu, kao ni nakon najbolje šanse posle šuta Robina van Persija koji je pogodio stativu.