Poljacima penal rulet, Džaka tragičar

Izvor: Vesti-online.com, 25.Jun.2016, 17:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prvi četvrtfinalista EP je Poljska. Posle jedanaesteraca, Poljaci su pobedila Švajcarsku 6:5. Posle 120 minuta bilo je 1:1.

Tragičar meča bio je Granit Džaka, koji je u drugoj seriji promašio ceo gol. Poljaci su svi bili sigurni. Golman Zomer nije uspeo da odbrani nijedan udarac sa bele tačke, pa će Levandovski i drugovi da čekaju večerašnji meč Portugala i Hrvatske.

Poljaci su bili bolji rival u prvom, a Švajcarci u drugom poluvremenu. Džerdan Šaćiri >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << je postigao retko viđen gol makazicama u 82. minutu. U produžecima, dve velike šanse su imale "sajdžije". Ipak, penali su rešili pobednika, a odlučio je promašaj novog fudbalera Arsenala.

90+4 minut - Produžeci u Sent Etjenu pošto posle 90 minuta nema pobednika. Prednost Poljaka je što mogu da izvrše tri promene, dok su Švajcarci dosta potrošeni

82. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, Šaćiri makazicama sa 16 metara pogađa gol i poravnava na 1:1

65. minut - Švajcarci drže loptu, ali nemaju ozbiljnijih prilika za gol

45+1 minut - Završeno je prvo poluvreme, Poljaci sasvim zasluženo vode 1:0

39. minut -GOOOOOOOOOOOOOL, Kubaaa Blaščikovski dovodi u vođstvo Poljake posle muinjevite kontre koju je pokrenuo golman Fabijanski - 1:0

Sastavi timova:

ŠVAJCARSKA (4-2-3-1): Zomer - Lihštajner, Šar, Đuru, Rodrigez - Behrami, Džaka - Šaćiri, Džemaili, Mehmedi - Seferović

POLJSKA (4-4-2): Fabijanski - Pišček, Glik, Pazdan, Jedržejčik - Blaščikovski, Krihovjak, Mažinski, Grosicki - Milik, Levandovski

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.