Partizan bolji od  Vojvodine

Izvor: RTS, 13.Avg.2017, 08:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan bolji od Vojvodine

Fudbaleri Partizana savladali Vojvodinu u Novom Sadu sa 1:0 u derbiju petog kola Superlige. Crvena zvezda na svom terenu savladala Bačku sa 3:1 (1:0). Zemun pobedom nad Čukaričkim od 2:0 stigao do prve pobede.
Fudbaleri Partizana u finišu susreta stigli do pobede protiv Vojvodine. Partizan se pobedom izjednačio na tabeli sa Vojvodinim >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << sa po 12 bodova, tri manje od prvoplasirane Crvene zvezde.

Gol vredan tri boda i odlične najave prvog meča protiv Videotona u plej-ofu Lige Evrope postigao je Bojan Ostojić u 89. minutu.
Jedna loša reakcije odbrane koštala je Novosađane prvog poraza ove sezone, nakon startna četiri trijumfa.
Trener Partizana Miroslav Đukić rekao je da je njegova ekipa zasluženo pobedila u Novom Sadu.
"Teško je igrati u Novom Sadu, a pogotovo pobediti i veoma sam srećan što smo uspeli i derbi rešili u svoju korist. Mislim da smo zasluženo pobedili. Utakmica je bila teška, protiv teškog protivnika. Vojvodina je tvrda, agresivna ekipa", rekao je Đukić na konferenciji za novinare.
Trener Vojvodine Nenad Vanić rekao je da mu je žao njegovih igrača.
"Žao mi je momaka jer su dali maksimum u želji da naprave dobar rezultat i nastave lepu seriju. Šta je, tu je, moramo ići napred uzdignute glave i što pre nastaviti sa pobedama", rekao je Vanić.
Fudbaleri Radničkog vezali su treću pobedu u Superligi, pošto su na svom stadionu u Nišu sa 2:0 pobedili Rad.
Strelci na stadionu Čair bili su Lazar Arsić u 40. i Saša Stojanović u 77. minutu.
Radnički zauzima peto mesto sa devet bodova, uz utakmicu manje, dok je Rad 12. sa četiri.
Napredak je pobedio drugi put zaredom, posle tri utakmice bez trijumfa na početku sezone. Pobeđen je čačanski Borac u Kruševcu sa 3:1.
Golove za domaćina postigli su Slobodan Urošević u 43, Nenad Šljivić iz penala u 58. i Aleksa Vukanović u 69. minutu, dok je pogodak za goste iz jedanaesterca u 80. postigao Lazar Sajčić.
Napredak je sedmi na tabeli sa sedam bodova, dok je Borac bez ijednog ostao na poslednjem mestu.
Tok mečeva 5. kola Superlige:
21.52 - Napredak je savladao Borac rezultatom 3:1, dok je niški Radnički sa 2:0 pobedio Rad.
20.59 - Kraj utakmice, Vojvodina - Partizan 0:1
20.54 - GOOOL! Partizan vodi sa 1:0 protiv Vojvodine. Strelac je Ostojić u 89. minutu.
20.48 - Poluvreme: Napredak - Borac 1:0 i Radnički Niš - Rad 1:0.
20.40 - Partizan je nastavio sa kontrolom igre. Stvorili su crno-beli još nekoliko stopostotnih šansi, ali je golman Rockov bio na visini zadatka. Igrači Vojvodine su stvorili samo nekoliko polušansi, ali nisu uspeli da ozbiljnije ugroze gol Partizana.
20.10 - Počelo je drugo poluvreme na Karađorđu.
20.00 - Počeli mečevi: Napredak - Borac i Radnički Niš - Rad.
19.53 - Poluvreme u Novom Sadu. Vojvodina - Partizan 0:0.
19.26 - Partizan opasniji u dosadašnjem delu igre. Igra se otvoreno na obe strane, ali su crno-beli stvorili više prilika. Za sada bez golova 0:0.
19.25 - Kraj meča. Zemun je savladao Čukarički sa 2:0 (1:0).
19.05 - Počeo je meč na Karađorđu, igraju Vojvodina i Partizan.
19.00 - Sastavi timova:
Vojvodina: Rockov, Lakićević, Planić, Da Silva, Bureković, Vukasović, Subotić, Jovančić, Mesarović, Bempah, Malbašić. .
Partizan: Jovičić, Vulićević, Nemanja R. Miletić, Ostojić, Nemanja G. Miletić, Radin, Jevtović, Janković, Suma, Pantić, Tavamba.
18.54 - Kraj meča. Crvena zvezda - Bačka 3:1.
18.47 - GOOOL! Crvena zvezda povećava prednost - 3.1. Strelac je Račić u 86. minutu.
18.42 - GOOOL! Bačka smanjuje prednost Zvezde na 2:1. Strelac je Čeković u 82. minutu.
18.20 - Na poluvremenu Zemun vodi protiv Čukaričkog sa 1:0.
18.10 - GOOOL! Crena zvezda vodi sa 2:0.  Strelac je Abraham Frimbpong u 54. minutu.
17.49 - Poluvreme, Crvena zvezda - Bačka 1:0.
17.41 - GOOOL! Zvezda vodi protiv Bačke sa 1:0. Korner sa leve strane izveo je Milijaš. U petercu se najbolje snašao Aleksandar Pešić, koji je loptu zahvatio glavom a potom se ona odbija od njegove noge i vara golmana Jevrića, 38. minut.
17.31 - Počeo je meč između Zemuna i Čukaričkog.
17.30 - Crveno-beli imaju terensku inicijativu, konstantno napadaju, dok se Bačka skoncentrisla na odbranu svog gola i vreba iz kontri. Zvezda je stvorila nekoliko izglednih prilika, ali su one otišle u nepovrat.
17.03 - Počeo je meč između Crvene zvezde i Bačke.
16.30 - Sastavi timova:
Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Frimpong, Babić, Anđelković, Račić, Milijaš, Milić, Rikardinjo, Adžić, Pešić.
OFK Bačka: Jevrić, Varga, Nikolić, Klisura, Ilić, Živković, Makarić, Spremo, Trivunović, Luković, Račić.