PSŽ preko Monaka do polufinala

Izvor: B92, 05.Mar.2015, 00:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Pari Sen Žermena plasirali su se u polufinale francuskog Kupa, posle rutinske pobede nad Monakom – 2:0 (1:0).

'Sveci' i 'Kneževi' sastali su pre samo tri dana u okviru Lige 1 u Monaku, tada nije bilo golova, ali je PSŽ ovoga puta uspeo da iskoristi svoje šanse.

Prvi gol na 'Parku prinčeva' viđen je posle samo 180 sekundi igre, kada je David Luiz savladao Stekelenburga posle kornera Ezekjela Lavecija.

PSŽ je imao nekoliko dobrih prilika do >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << poluvremena, ali su gosti uspeli da se odbrane. I nastavak meča protekao je u istom ritmu, Kavani i Pastore pogađali su stative, da bi Urugvajac posle sedam minuta igre postavio konačan rezultat.

Marko Verati je povukao napad i poslao pâs kroz odbranu do Kavanija, a ovaj od stativu zatresao mrežu gostiju.