PREMIJER: Njukasl bez rešenja za najvećeg rivala

Izvor: Mondo, 21.Dec.2014, 17:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Derbi severoistočne Engleske ponovo završen pobedom Sanderlenda - četvrtom u nizu računajući ligaške duele.

Crna serija po Njukasl je nastavljena i ove nedelje.

"Svrake" su na svom Sent Džejms Parku izgubile od Sanderlenda 0:1, golom Adama Džonsona u 90. minutu, tako da su već šest mečeva bez pobede protiv najvećeg rivala, a ovo im je bio četvrti uzastopni poraz!

Izjednačen meč rešen je u finišu, kada >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << su gosti demonstrirali timsku igru i uspešno realizovali kontranapad.

Do tog momenta odnos snaga na terenu bio je prilično izjednačen, a to najbolje potvrđuje statistika iz prvog poluvremena: i jedni i drugi uputili su šest šuteva, po dva u okvir gola, po dva glavom, a po jedan pokušaj je bio blokiran.

Sanderlend je ovom pobedom odmakao od zone ispadanja, dok je Njukasl ostao u sredini tabele.

Što se tiče ukupnog skora severoistočnog derbija Engleske, crno-beli sada imaju samo dve pobede više od crveno-belih (53:51).

Utakmicu na Sent Džejms Parku obeležila je i povreda Stivena Tejlora, koji je glavom udario u stativu. Štoper Njukasla je, međutim, posle ukazane lekarske pomoći nastavio meč i ostao na terenu do poslednjeg sudijskog zvižduka.