PREMIJER LIGA: Mitrovićev Njukasl napravio veliki korak ka opstanku (VIDEO)

Izvor: HotSport.rs, 30.Apr.2016, 18:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U prvih pet utakmica engleske Premijer lige važne pobede ostvarili su Everton nad Bournemautom od 2:1 (1:1) i Njukasl nad Kristal Palasom 1:0 (0:0).

Iako nije toliko atraktivan po imenima timova, najzanimljiviji meč popodnevnog programa u Premijer ligi igrao se na Sent Džejms Parku gde je Njukasl dočekao ekipu Kristal Palasa.
Izuzetno bitan meč za tim Aleksandra Mitrovića, koji je u igru ušao u 72. minutu umesto Papisa Sisea, obeležila je dosta nervozna >> Pročitaj celu vest na sajtu HotSport.rs << igra, sa puno duela, a na meču su viđena dva trenutka odluke.
Prvi je viđen u 58. minutu kada je Andros Tausend doveo ‘svrake’ u vođstvo, a drugi, podjednako bitan za navijače Njukasla viđen je u 70. minutu kada je Karl Darlou odbranivo penal Johanu Kabaju u 70. minutu.

U veoma interesantnom meču na Gudisonu, Everton je slomio otpor Burnemauta tek u 68. minutu, golom Bejnsa, a pre toga gosti su imali nekoliko prilika da meč odvedu u drugom smeru.
Vest Hem je pregazio VBA na gostovanju sa 3:0, strelci su bili Kojate u 34. i Mark Nobl u 45. i 79., a vredan trijumf ostvario je i Votford na svom terenu protiv Aston Vile rezultatom 3:2, iako su domaći dva puta gubili.
Sanderlend je upao u crvenu zonu remijem sa Stoukom, pa će i borba za opstanak biti veoma interesantna do kraja prvenstva.