Mihina era je počela: Prvi Milanov trijumf u Seriji A sa Sinišom na kormilu /VIDEO/

Izvor: Blic, 29.Avg.2015, 22:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Siniša Mihajlović je posle poraza od Fjorentine (2:0) na startu Serije A, ostvario prvi prvenstveni trijumf kao trener Milana - 2:1 protiv Empolija.

Sjajno je počeo ovaj meč 2. kola italijanskog prvenstva po roso-nere, jer je Karlos Baka u 17. minutu posle dugog dodavanja Luzia Adrijana umakao odbrani gostiju, a onda prošao i pokraj golmana Skorupskog i zatresao mu mrežu za 1:0.

Međutim, Saponara je samo tri minuta kasnije odigrao "dupli pas" sa Makaroneom i uspeo >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << da, iskosa sa leve strane, poravna rezultat, matiravši Lopeza snažnim, niskim udarcem.

Mihajlović se, na kraju, ipak radovao. Pobedu je njegovoj ekipi doneo u 69. minutu asistent kod prvog gola, Adrijano, koji je glavom poslao loptu u mrežu Empolija posle Bonaventurinog centaršuta iz kornera.

U prvom meču drugog kola Sasulo je kao gost pobedio Bolonju sa 0:1, a junak je bio Antoni Floro Flores, strelac u 86. minutu, iskosa sa desne strane, udarcem sa desetak metara.