Ljaljić strelac za Torino, Sergej asistent

Izvor: B92, 23.Apr.2017, 17:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ekipa Torina savladala je kao gost Kjevo 3:1, dok je Lacio sa 6:2 pobedio Palermo, u 33. kolu Serije A.

Izabranici Siniše Mihajlovića slomili su otpor protivnika u drugom poluvremenu, pošto su u roku od četiri minuta postigli dva gola.

Prvi je u 52. minutu dao srpski igrač Adem Ljaljić, koji je na rubu šesnaesterca primio pas od Falkea i jakim udarcem u bliži ugao golmana savladao Stefana Sorentina.

Samo četiri minuta trebalo je “Bikovima“ da udvostruče >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prednost, pošto je Zapakosta iskoristio odbitak posle kornera i sjajnim udarcem sa 20 metara zatresao mrežu.

Kjevo je uspeo da smanji prednost gostiju preko Pelisije u 65. minutu, međutim Falke je u 75. iskoristio grešku odbrane i lepim udarcem po zemlji ponovo doneo dva gola prednosti Torinu. Ljajić je odigrao svih 90 minuta.

Do kraja duela ekipa Siniše Mihajlovića nije dozvolila protivniku da se vrati u utakmicu, pa je na kraju ostalo 3:1.

Lacio je pred domaćom publikom pobedio Palermo 6:2, a u prvom poluvremenu videli smo čak pet golova u mreži gostiju sa Sicilije.

Ćiro Imobile načeo je protivnika u 8. minutu, a samo dva minuta kasnije na asistenciju Sergeja Milinkovića-Savića, udarcem sa 16 metara povećao na 2:0.

Do trećeg gola čekalo se 11 minuta, kada je Keita postigao prvi od svoja tri gola u prvom poluvremenu. Španac se iskoristio snalažljivost u šesnaestercu, pa je Lacio treći put zatresao mrežu Sicilijanaca.

Tri minuta kasnije, usledio je penal za Lacio, koji je iskoristio Keita, a isti igrač je u 40. minutu povećao na čak 5:0 i tako potpuno demolirao Palermo u prvom poluvremenu

20.Peskara 32 2 8 22 31:70 14

Gosti su u drugom delu upesli da spasu čast sa dva gola, koji je u 46. i 52. minutu postigao Rispoli, ali je u nadoknadi vremena Greko postavio konačnih 6:2 za Rimljane. Srpski fudbaler Sergej-Milinković odigrao je ceo meč.

Igrači Milana razočarali su još jednom, pošto su sada poraženi kod kuće od Empolija 2:1. Gosti su poveli preko Mkedlidze u 41. minutu, koji je iskoristio dobar centaršut El Kadurija iz kornera i glavom savladao Donarumu.

Domaći fudbaleri mogli su do izjednačenja u 59. minutu, međutim sa bele tačke promašio je Suso. Empoli je kaznio promašaj protivnika i u 67. minutu preko Tijama uveći prednost.

Pokušali su Rosoneri da se vrate u meč, kada je u 72. minutu Lapadula smanjio na 2:1, ali to je bilo sve od Milana koji pretrpeo deveti poraz u sezoni.

U ostalim mečevima Sampdorija je na svom terenu izgubila od Krotonea sa 1:2, a srpski fudbaler Filip Đuričić ušao je u 68. minutu za domaći sastav.

Udineze je kod kuće bio bolji od Kaljarija - 2:1. Golove su postigli Perica u 70, a tri minuta kasnije Anđelo. Utešni pogodak za Kaljari postigao je Borijelo u 86. minutu.