Liga 1: Pobeda Nice, Sent Etjen 3 od 3

Izvor: B92, 19.Avg.2017, 22:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ekipa Nice pobedila je Gengan sa 2:0 u trećem kolu francuske Lige 1.

Izabranici Lusijana Favra u roku od dva minuta meča slomili su otpor protivnika, s tim što su golove postizali u oba poluvremena.

Krajem prvog, u 45. minutu Alesane Plea je postigao gol za vođstvo koji će se ispostaviti presudan.

Kažemo presudan, jer je odmah na startu drugog poluvremena Remi Valter u 47. minutu duplirao prednost i tako postavio konačan rezultat.

Pobedu u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << trećem kolu ostvarila je i ekipa Sent Etjena koja je sa sa 3:0 pobedila Amijen.

Mrežu novog člana Lige 1 načeo je Džonatan Bamba u 13. minutu pogotkom sa bele tačke. Do poluvremena domaći igrači su stigli i do drugog gola i to ponovo iz penala, samo je ovoga puta odgovornost preuzeo Brajan Dabo.

Do kraja meča Dabo je postigao još jedan pogotak, pa je tako Sent Etjen zabeležio i treći trijumf u isto toliko odigranih kola.

Trijumf je ostvarila i ekipa Nanta koja je na gostovanju pobedila Trou, dok su remizirali Ren i Dižon (2:2), kao i Monpelje i Strasbur.

1.Monako 3 3 0 0 8:3 9

2.St. Etjene 3 3 0 0 5:0 9

3.Lion 3 2 1 0 9:4 7

4.PSŽ 2 2 0 0 5:0 6

5.Marsej 2 2 0 0 4:0 6

6.Bordo 3 1 2 0 7:5 5

7.Anže 2 1 1 0 4:2 4

8.Troa 3 1 1 1 3:3 4