L1: Poraz Liona, minimalac Dižona

Izvor: B92, 22.Okt.2016, 23:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Olimpik iz Liona poražen je na svom terenu od Gengana na otvaranju desetog kola Lige 1 – 3:1 (0:1).

'Lavovi' su vodili od 37. minuta, kada je Aleksandar Lakazet uspešno realizovao penal, ali su gosti u potpunosti preuzeli kontrolu u nastavku i golovima Salibura u 46 i Koka u 52. i 77. minutu došli do preokreta i tri boda.

Lion sada zauzima deveto mesto sa 13 bodova, dok je Gengan peti sa četiri više.

U večernjem terminu, Dižon je pred svojim navijačima >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << porazio poslednjeplasirani Lorijan pogotkom Lotisa u 91. minutu, pa je pobegao iz opasne zone i sada je 13.

Anže i Tuluz odigrali su susret bez golova, Bordo i Nansi takođe su remizirali, dok je Lil kao domaćin bio bolji od Bastije 2:1.